Klinsmann nieuwe trainer Hertha BSC
BERLIJN (ANP) - Voormalig Duits international en bondscoach Jürgen Klinsmann volgt per direct Ante Covic op als trainer van Hertha BSC. De 55-jarige oud-aanvaller van onder mee VfB Stuttgart, Internazionale en Bayern München krijgt de opdracht de voetbalclub uit Berlijn uit het slop te halen. Alexander Nouri, eerder coach van Werder Bremen, zal hem assisteren.
Hertha is na vier nederlagen op rij afgezakt naar de vijftiende plaats in de Bundesliga. De Nederlandse spelers Karim Rekik, Javairô Dilrosun en Daishawn Redan staan onder contract bij de club. Dat Hertha bij Klinsmann uitkwam wekte weinig verbazing. Hij nam begin november al zitting in de raad van toezicht bij Hertha en geldt als belangenbehartiger van Lars Windhorst, een investeerder die bijna 100 miljoen euro in de club heeft gestopt.
Covic was pas deze zomer aangesteld als hoofdcoach, maar na de reeks nederlagen zette de clubleiding hem al na twaalf competitiewedstrijden aan de kant. Klinsmann zei bij zijn presentatie dat hij zo snel mogelijk resultaten wil boeken. "Het belangrijkste is dat we klimmen in de stand en dus is het aan mij de taak een team op te stellen dat zo snel mogelijk punten gaat pakken. Als we eenmaal veilig in de middenmoot staan, kunnen we aan andere zaken werken."
Klinsmann was lang uit het voetbal. Zijn vorige post was bondscoach van de Verenigde Staten (2011-2016). Daarvoor trainde hij korte tijd Bayern München. Als bondscoach van Duitsland eindigde hij met de 'Mannschaft' op het WK van 2006 als derde. Als speler kwam hij 108 keer uit voor het Duitse elftal. In 1990 werd hij wereldkampioen met destijds West-Duitsland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
5 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
8 uur geleden