Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klinsmann nieuwe trainer Hertha BSC

Klinsmann nieuwe trainer Hertha BSC

BERLIJN (ANP) - Voormalig Duits international en bondscoach Jürgen Klinsmann volgt per direct Ante Covic op als trainer van Hertha BSC. De 55-jarige oud-aanvaller van onder mee VfB Stuttgart, Internazionale en Bayern München krijgt de opdracht de voetbalclub uit Berlijn uit het slop te halen. Alexander Nouri, eerder coach van Werder Bremen, zal hem assisteren.

Hertha is na vier nederlagen op rij afgezakt naar de vijftiende plaats in de Bundesliga. De Nederlandse spelers Karim Rekik, Javairô Dilrosun en Daishawn Redan staan onder contract bij de club. Dat Hertha bij Klinsmann uitkwam wekte weinig verbazing. Hij nam begin november al zitting in de raad van toezicht bij Hertha en geldt als belangenbehartiger van Lars Windhorst, een investeerder die bijna 100 miljoen euro in de club heeft gestopt.

Covic was pas deze zomer aangesteld als hoofdcoach, maar na de reeks nederlagen zette de clubleiding hem al na twaalf competitiewedstrijden aan de kant. Klinsmann zei bij zijn presentatie dat hij zo snel mogelijk resultaten wil boeken. "Het belangrijkste is dat we klimmen in de stand en dus is het aan mij de taak een team op te stellen dat zo snel mogelijk punten gaat pakken. Als we eenmaal veilig in de middenmoot staan, kunnen we aan andere zaken werken."

Klinsmann was lang uit het voetbal. Zijn vorige post was bondscoach van de Verenigde Staten (2011-2016). Daarvoor trainde hij korte tijd Bayern München. Als bondscoach van Duitsland eindigde hij met de 'Mannschaft' op het WK van 2006 als derde. Als speler kwam hij 108 keer uit voor het Duitse elftal. In 1990 werd hij wereldkampioen met destijds West-Duitsland.

Meer uit Voetbal

FC Twente wint eenvoudig bij SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - FC Twente heeft SC Cambuur in Leeuwarden verslagen (1-4). De club uit Enschede kende drie dagen na de uitzege op Qarabag in Azerbeidzjan nauwelijks problemen met de naar de Eredivisie gepromoveerde club.

1 uur geleden
Slachtoffer vuurwerk Feyenoordfans heeft blijvende gehoorschade

LEEUWARDEN (ANP) - Een van de slachtoffers van het vuurwerkgeweld van fans van Feyenoord in het uitduel van vorige week met SC Cambuur heeft blijvende gehoorschade opgelopen. "Een man van 41 heeft nu het gehoor van een 70-jarige en hij is er erg emotioneel onder", vertelde algemeen directeur Jesse Bergsma van SC Cambuur vlak voor het thuisduel met FC Twente.

1 uur geleden
Napoli verliest met basisspeler Lang van Como

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met Napoli een thuiswedstrijd tegen Como verloren (1-2). De linksbuiten had een basisplaats bij de thuisploeg en werd na 56 minuten gewisseld.

2 uur geleden
Real Madrid verslaat Málaga en blijft foutloos in La Liga

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft ook de derde competitiewedstrijd onder de teruggekeerde trainer José Mourinho gewonnen. De club vierde voor eigen publiek een ruime zege op Málaga (4-0), dat afgelopen seizoen naar La Liga promoveerde.

3 uur geleden
Ajax viert eenvoudige uitzege op Telstar

VELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar vrij eenvoudig tot een goed einde gebracht. Op het spel van de ploeg uit de hoofdstad was nog voldoende aan te merken. Maar zes dagen voor de topper tegen kampioen PSV liep de formatie van trainer Míchel Sánchez na rust uit naar een ruime zege: 0-4.

4 uur geleden
Ajax scoort vier keer in gewonnen uitduel met Telstar

VELSEN (ANP) - Ajax heeft de uitwedstrijd tegen Telstar met 4-0 gewonnen. Davy Klaassen, Steven Berghuis, Tolu Arokodare en Marcos Leonardo maakten de doelpunten voor de bezoekers uit Amsterdam.

4 uur geleden
Verdediger Read baalt van gebrek aan scherpte bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read was zondag kritisch op de manier waarop Feyenoord aan de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag (2-2) begon. "We waren gewoon niet scherp. Ik kan niet precies zeggen waar dat aan lag", sprak de rechtervleugelverdediger in De Kuip.

5 uur geleden