Klinsmann nieuwe trainer Hertha BSC
BERLIJN (ANP) - Voormalig Duits international en bondscoach Jürgen Klinsmann volgt per direct Ante Covic op als trainer van Hertha BSC. De 55-jarige oud-aanvaller van onder mee VfB Stuttgart, Internazionale en Bayern München krijgt de opdracht de voetbalclub uit Berlijn uit het slop te halen. Alexander Nouri, eerder coach van Werder Bremen, zal hem assisteren.
Hertha is na vier nederlagen op rij afgezakt naar de vijftiende plaats in de Bundesliga. De Nederlandse spelers Karim Rekik, Javairô Dilrosun en Daishawn Redan staan onder contract bij de club. Dat Hertha bij Klinsmann uitkwam wekte weinig verbazing. Hij nam begin november al zitting in de raad van toezicht bij Hertha en geldt als belangenbehartiger van Lars Windhorst, een investeerder die bijna 100 miljoen euro in de club heeft gestopt.
Covic was pas deze zomer aangesteld als hoofdcoach, maar na de reeks nederlagen zette de clubleiding hem al na twaalf competitiewedstrijden aan de kant. Klinsmann zei bij zijn presentatie dat hij zo snel mogelijk resultaten wil boeken. "Het belangrijkste is dat we klimmen in de stand en dus is het aan mij de taak een team op te stellen dat zo snel mogelijk punten gaat pakken. Als we eenmaal veilig in de middenmoot staan, kunnen we aan andere zaken werken."
Klinsmann was lang uit het voetbal. Zijn vorige post was bondscoach van de Verenigde Staten (2011-2016). Daarvoor trainde hij korte tijd Bayern München. Als bondscoach van Duitsland eindigde hij met de 'Mannschaft' op het WK van 2006 als derde. Als speler kwam hij 108 keer uit voor het Duitse elftal. In 1990 werd hij wereldkampioen met destijds West-Duitsland.
Meer uit Voetbal
CAGLIARI (ANP/DPA) - Cagliari-aanvaller Yael Trepy ligt op de intensive care van een ziekenhuis in de Italiaanse stad Sassari. Dat meldt de Serie A-club maandag op haar site. Volgens verschillende Italiaanse media, waaronder La Gazzetta dello Sport, was de 20-jarige Franse voetballer afgelopen weekend betrokken bij een ongeluk in een zwembad.
1 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez zag dat Ajax energie miste in de tweede helft van het thuisduel met sc Heerenveen (2-2). "Ik weet niet hoe dat komt", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Misschien omdat we de laatste weken veel duels hebben gespeeld. Na rust verloren we de controle over de wedstrijd. We konden geen druk meer zetten en daardoor niet meer goed aanvallen."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een stroef optreden tegen sc Heerenveen afgesloten met puntenverlies (2-2). De club verspeelde een voorsprong van 2-0 in de Johan Cruijff ArenA, het stadion dat deze week de dertigste verjaardag viert.
20 uur geledenCARDIFF (ANP) - Arsenal heeft Manchester City zondag verslagen in de strijd om de Community Shield, de Engelse supercup. De landskampioen was in het Principality Stadium in Cardiff met 3-0 te sterk voor de winnaar van de FA Cup.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst maakt zich zorgen over het feit dat Feyenoord niet negentig minuten het eigen spel weet te spelen. "We moeten hiervan leren en met een frisse blik vooruitkijken", zei Van Bronckhorst tegen ESPN na een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles. Feyenoord gaat zondag op bezoek bij Cambuur.
21 uur geleden