Klinsmann neemt ontslag als trainer Hertha BSC
BERLIJN (ANP) - Jürgen Klinsmann heeft al na ruim twee maanden ontslag genomen als trainer van Hertha BSC. De Duitse oud-spits trad eind november aan als opvolger van de ontslagen Ante Covic. Klinsmann wist de club uit Berlijn echter niet weg te krijgen uit de gevarenzone van de Bundesliga.
De 55-jarige Duitser liet via zijn Facebookpagina weten dat hij stopt als trainer en weer verder gaat in de raad van toezicht bij Hertha, waar hij voor zijn aanstelling al in zat. Klinsmann mist naar eigen zeggen het vertrouwen van het bestuur. "Eenheid, saamhorigheid en focus zijn essentiële zaken, vooral als je tegen degradatie strijdt."
De clubleiding reageerde heel verrast. "We zagen dit niet aankomen, zeker na de goede samenwerking in de winterse transferperiode op het gebied van spelerszaken", aldus directeur Michael Preetz. Hertha gaf afgelopen maand met hulp van investeerder Lars Windhorst maar liefst 80 miljoen euro uit om nieuwe spelers aan te trekken. Assistent-trainer Alexander Nouri neemt voorlopig de taken van Klinsmann over.
Degradatiezone
Hertha BSC verloor zaterdag voor eigen publiek met 3-1 van Mainz. De ploeg van de Nederlandse internationals Karim Rekik en Javairô Dilrosun staat op de veertiende plaats, zes punten boven de degradatiezone. Onder leiding van Klinsmann boekte de club uit de Duitse hoofdstad drie overwinningen. Vorige week vloog Hertha uit het bekertoernooi.
"Ik ben ervan overtuigd dat Hertha het doel, in de Bundesliga blijven, gaat halen", aldus 'Klinsi', die eerder bondscoach van Duitsland en de Verenigde Staten was. Tussendoor werkte hij bij Bayern München, maar daar werd de voormalige topspits binnen een jaar ontslagen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege van dit seizoen in de Eredivisie geboekt en is naar voorlopig de zesde plek gestegen. De ploeg van trainer Maurice Steijn won op Het Kasteel met 1-0 van Telstar. Tobias Lauritsen maakte de enige goal, zijn zesde in de competitie.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het Eredivisieduel tussen FC Volendam en Heracles Almelo is iets later begonnen dan gepland. Scheidsrechter Danny Makkelie besloot kort voor de aftrap een pauze in te lassen, nadat supporters van beide ploegen de confrontatie hadden opgezocht.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben op de WK baanwielrennen in Chili de kwartfinales bereikt van het sprinttoernooi. Lavreysen, die op de wielerpiste van Santiago voor de zevende keer op rij de wereldtitel sprint kan veroveren, was te sterk voor de Brit Hamish Turnbull.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft zich op de best mogelijke wijze gerevancheerd voor de kansloze 6-2-nederlaag tegen PSV in de Champions League. De ploeg won met 3-1 de topper van Internazionale en nam daarmee de koppositie in de Italiaanse Serie A over van AC Milan. Napoli heeft na acht wedstrijden 18 punten, 1 meer dan Milan en 3 meer dan Inter.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Groningen heeft Fortuna Sittard zaterdag de eerste nederlaag van het seizoen op eigen veld bezorgd. De ploeg van trainer Dick Lukkien won met 2-1 in Limburg en boekte daarmee de derde uitzege op rij.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona moet het zondag in de competitiewedstrijd bij Real Madrid ook nog doen zonder aanvaller Raphinha. De Braziliaan kent een terugval in zijn herstel van een hamstringblessure, zei assistent-trainer Marcus Sorg tijdens een persconferentie in aanloop naar de Clásico. Hoofdcoach Hansi Flick ontbreekt door een schorsing.
7 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Inter Miami heeft dankzij twee doelpunten en een assist van Lionel Messi al een grote stap naar de volgende ronde van de play-offs gezet. In het thuisduel met Nashville (3-1) maakte de 38-jarige Argentijn de eerste en derde treffer. Bij de 2-0 van Tadeo Allende was hij de aangever.
12 uur geleden