Klimaatvragen stuwen omzet adviesbureau Royal HaskoningDHV
AMERSFOORT (ANP) - Ingenieurs- en adviesbureau Royal HaskoningDHV heeft vorig jaar goede zaken gedaan met adviezen over klimaatverandering. Ook de sterk gestegen energieprijzen leverden het bedrijf uit Amersfoort meer opdrachten op, waardoor het een hogere omzet boekte. Maar hogere kosten zetten de winst wel onder druk. Daarom blijft het bedrijf "kritisch" kijken naar manieren om de kosten te verlagen met automatisering.
De totale opbrengsten stegen tot 699 miljoen euro. Als overnames van andere bedrijven niet worden meegerekend, groeide de omzet met 10 procent. Daarbij wijst het bedrijf op de "talloze projecten" voor Royal HaskoningDHV die verband hielden met de strijd tegen klimaatverandering, aanpassing aan hogere temperaturen en de overgang van fossiele naar schonere brandstoffen. Daarnaast kreeg het bedrijf veel opdrachten rond logistieke vraagstukken.
De nettowinst daalde tot 13,7 miljoen euro, tegenover 15,2 miljoen euro in 2021. Dat komt onder andere door hogere investeringen in software en een eenmalige uitkering om werknemers te compenseren voor de sterk gestegen prijzen.
Daarnaast nam Royal HaskoningDHV een adviesbureau voor logistiek en distributie over. Ook kostte de verbouwing van een nieuw kantoor op de campus van de TU Delft veel geld en moest het bedrijf meer geld vrijhouden voor de dagelijkse financiƫle verplichtingen. Dat zorgde ervoor dat de vrije kasstroom, dus hoeveel geld er daadwerkelijk binnenkomt of wegvloeit bij een bedrijf, 28,4 miljoen euro negatief was.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
8 uur geleden