Klimaatverandering: oktober is 0,6 graden opgewarmd
DE BILT (ANP) - Net als voorgaande maanden wordt ook oktober door klimaatverandering steeds warmer en zonniger. Ook is het iets natter, meldt Weeronline.
De gemiddelde temperatuur voor oktober is nu 10,9 graden. In vergelijking met de klimaatperiode 1951-1980 is het gemiddeld 0,6 graden warmer geworden. Ten opzichte van de vorige klimaatperiode, die van 1981-2010, is de tiende maand van het jaar 0,2 graden opgewarmd. De opwarming is overigens, net als in september, een stuk minder groot dan in het voorjaar en de zomer.
Behalve dat het warmer is geworden, schijnt ook de zon steeds vaker. In de klimaatperioden 1951-1980 en 1961-1990 scheen de zon gemiddeld over het land 102 uur. Inmiddels schijnt de zon in oktober 120 uur, 7 uur meer dan in de vorige klimaatperiode.
Neerslag
Met de jaren is de hoeveelheid regen ook iets toegenomen. Gemiddeld over het land valt nu in totaal 83 millimeter. Dat is net zoveel als in de vorige klimaatperiode, die van 1981-2010. Als vergeleken wordt met de klimaatperiode 1951-1980 dan valt er 13 millimeter meer neerslag.
Het aantal dagen waarop de temperatuur in De Bilt daalt tot onder het vriespunt is de afgelopen jaren nauwelijks veranderd. Nu is dat 1,3 dagen, in de periode 1951-1980 was dat 0,9 dagen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".
1 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
8 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
10 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
10 uur geleden