Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatverandering: februari al 1,6 graden opgewarmd

Klimaatverandering: februari al 1,6 graden opgewarmd

DE BILT (ANP) - Februari is ten opzichte van de klimaatperiode 1951-1980 1,6 graden warmer geworden. Dat meldt Weeronline.

Om te zien of het actuele weer normaal is voor de tijd van het jaar, kijken meteorologen naar de gemiddelde temperatuur in een dertigjarig tijdvak, de 'normaal'. De huidige normaal is berekend over 1981-2010 en de nieuwe normaal bestrijkt de periode 1991-2020. Ten opzichte van de vorige normaalperiode (1981-2010) is de opwarming 0,6 graden. Gebruikelijk voor februari was 3,3 graden. De nieuwe normaal over de periode 1991-2020 is 3,9 graden. Het is niet alleen warmer geworden in februari, maar het is ook natter en zonniger dan vroeger.

Dagen met temperaturen onder nul, heel gebruikelijk in een wintermaand als februari, blijven ook in een opwarmend klimaat voorkomen. Wel neemt het aantal langzaam af. Het aantal ijsdagen waarop de temperatuur de hele dag onder nul blijft, is in deze klimaatperiode afgenomen van 1,9 naar 1,5 dagen. In de periode 1951-1980 bleef de temperatuur op 3,2 dagen het gehele etmaal onder nul.

Natter

Landelijk gemiddeld is de totale neerslagsom in februari ook toegenomen. In de vorige klimaatperiode 1981-2010 viel gemiddeld over het land 53,0 millimeter. Volgens de nieuwe normaal valt gemiddeld in de tweede maand van het jaar 56,1 millimeter. Ten opzichte van de periode 1971-2000 is het liefst een kwart natter geworden.

Weeronline past de klimaatnormalen vanaf volgend jaar jaarlijks aan. Tot nu toe wordt elke tien jaar een nieuwe klimaatnormaal berekend, maar een jaarlijkse aanpassing sluit volgens het weerbureau beter aan bij de beleving.

Meer uit Binnenland

Ministerie: drie opvarenden Hondius worden naar Nederland gehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.

43 minuten geleden
WHO: ziekste patiënten naar Nederland voor behandeling

GENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.

1 uur geleden
Wageningen45: militairen uit 25 landen liepen in Vrijheidsdefilé

WAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.

2 uur geleden
Medische experts gaan cruiseschip inspecteren

MADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

2 uur geleden
Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

5 uur geleden
WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.

5 uur geleden
Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

7 uur geleden