Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatverandering: februari al 1,6 graden opgewarmd

Klimaatverandering: februari al 1,6 graden opgewarmd

DE BILT (ANP) - Februari is ten opzichte van de klimaatperiode 1951-1980 1,6 graden warmer geworden. Dat meldt Weeronline.

Om te zien of het actuele weer normaal is voor de tijd van het jaar, kijken meteorologen naar de gemiddelde temperatuur in een dertigjarig tijdvak, de 'normaal'. De huidige normaal is berekend over 1981-2010 en de nieuwe normaal bestrijkt de periode 1991-2020. Ten opzichte van de vorige normaalperiode (1981-2010) is de opwarming 0,6 graden. Gebruikelijk voor februari was 3,3 graden. De nieuwe normaal over de periode 1991-2020 is 3,9 graden. Het is niet alleen warmer geworden in februari, maar het is ook natter en zonniger dan vroeger.

Dagen met temperaturen onder nul, heel gebruikelijk in een wintermaand als februari, blijven ook in een opwarmend klimaat voorkomen. Wel neemt het aantal langzaam af. Het aantal ijsdagen waarop de temperatuur de hele dag onder nul blijft, is in deze klimaatperiode afgenomen van 1,9 naar 1,5 dagen. In de periode 1951-1980 bleef de temperatuur op 3,2 dagen het gehele etmaal onder nul.

Natter

Landelijk gemiddeld is de totale neerslagsom in februari ook toegenomen. In de vorige klimaatperiode 1981-2010 viel gemiddeld over het land 53,0 millimeter. Volgens de nieuwe normaal valt gemiddeld in de tweede maand van het jaar 56,1 millimeter. Ten opzichte van de periode 1971-2000 is het liefst een kwart natter geworden.

Weeronline past de klimaatnormalen vanaf volgend jaar jaarlijks aan. Tot nu toe wordt elke tien jaar een nieuwe klimaatnormaal berekend, maar een jaarlijkse aanpassing sluit volgens het weerbureau beter aan bij de beleving.

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

5 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

5 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

5 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

6 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

7 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

8 uur geleden