Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatsenioren verliezen hoop in Shell en nemen cadeau terug

Klimaatsenioren verliezen hoop in Shell en nemen cadeau terug

DEN HAAG (ANP) - De actiegroep Grootouders voor het Klimaat haalt donderdagmiddag een eerder geschonken stoel op bij Shell. Het cadeau was een 'toekomststoel', een lege stoel die jongere generaties vertegenwoordigt. De 5000 aangesloten grootouders en senioren die strijden voor het klimaat hoopten dat Shell met de aanvaarding van de stoel serieus aan de slag zou gaan om de gevolgen van klimaatverandering te beperken. Die hoop is vervlogen, zegt de actiegroep nu.

Dat Shell is afgehaakt bij het maken van klimaatafspraken met het kabinet was de directe aanleiding voor de senioren om de stoel terug te halen. Shell zei dat dit misging door gestegen kosten, slechtere marktomstandigheden en vertraagde infrastructuur voor elektriciteit en CO2.

De groep was al niet blij met Shell-topman Wael Sawan die investeringen in duurzame energie terugdraaide en de rechtszaak tegen Milieudefensie waarin Shell "de rechten van toekomstige generaties niet overwoog". "In de praktijk krijgt het commerciële kortetermijnbelang steevast voorrang. In dat licht ervaren we de aanwezigheid van een Toekomststoel als een vorm van greenwashing."

Demonstratie

Shell vindt het jammer dat de stoel wordt opgehaald door Grootouders voor het Klimaat, laat een woordvoerster weten. "We leveren de energie voor vandaag, maar zijn ook volop bezig met het energiesysteem van morgen." Het brandstofbedrijf zegt bezig te zijn met het omlaag brengen van de uitstoot en deze koers door te zetten. Shell heeft wel toegezegd de toekomststoel donderdagmiddag te overhandigen aan twee leden van de actiegroep.

Grootouders voor het Klimaat demonstreert vanaf 14.00 uur voor het plein naast het centraal station in Den Haag, richting het gebouw van de Tweede Kamer. De senioren brengen de toekomststoel daar naartoe.

Meer uit Binnenland

Hervatting treinverkeer Rotterdam voor vierde keer uitgesteld

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.

6 uur geleden
Ruim 1800 leegstaande woningen in Amsterdam weer bewoonbaar

AMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.

7 uur geleden
ANWB ziet vakantiespits op gang komen

DEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.

8 uur geleden
Quint: coronadiscussie moest breder in politiek en media

DEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

9 uur geleden
Jeugddetentie 17-jarige voor poging ontploffing Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.

9 uur geleden
Coronakritische groep voelde zich 'soort volksvertegenwoordiger'

DEN HAAG (ANP) - De mensen achter de coronakritische groep Vrijheid voor Vrouwen voelden zich tijdens de coronacrisis een "soort volksvertegenwoordigers". Dat zei een van de oprichters, Romy Quint, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens haar voelden mensen zich niet vertegenwoordigd door de daadwerkelijke volksvertegenwoordigers, waardoor zij met hun zorgen aanklopten bij de organisatie.

9 uur geleden
Nieuwe pindakaasvloer Schippers bevat 'slechts' 390 kilo

ROTTERDAM (ANP) - In het Depot van Museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam is donderdag en vrijdag een nieuw exemplaar van de beroemde Pindakaasvloer van kunstenaar Wim T. Schippers gelegd. Twee museummedewerkers of 'pindakaasstucadoors' die de vloer ook in 2011 al legden, zijn in totaal zo'n negen uur bezig geweest met het vullen van de lijst die om het kunstwerk heen ligt. Voor de vloer van 25 vierkante meter is 390 kilo pindakaas gebruikt.

10 uur geleden