Klimaatschade kan Duitsland tot 2050 tot 900 miljard euro kosten
BERLIJN (ANP) - Extreem weer als gevolg van klimaatverandering kan Duitsland tot 2050 tot 900 miljard euro aan economische schade opleveren. Dat staat in een maandag gepubliceerd onderzoek, dat in opdracht van de Duitse overheid is uitgevoerd.
In het onderzoek wordt rekening gehouden met meerdere scenario's, gebaseerd op verschillende niveaus van de opwarming van de aarde. Het gunstigste scenario gaat uit van 280 miljard euro aan klimaatschade voor de periode van 2022 tot 2050. In het uiterste geval zou de schade kunnen oplopen tot 900 miljard euro, maar de onderzoekers zetten daar wel een kanttekening bij. "Het is mogelijk dat de kosten van klimaatverandering veel hoger kunnen zijn dan in de scenario's in het model", valt in de studie te lezen.
Het onderzoek richt zich onder meer op schade door extreme hitte, droogte en overstromingen. Het gaat dan bijvoorbeeld om schade aan gebouwen en infrastructuur, maar ook om verlies van landbouwopbrengsten en impact op het gezondheidssysteem.
Volgens het Duitse ministerie van Milieu heeft klimaatverandering al zeker 145 miljard euro aan schade veroorzaakt tussen 2000 en 2021. Daarvan was 80 miljard alleen al in de afgelopen vijf jaar. In 2018 en 2019 werd Duitsland getroffen door ernstige droogte. In 2021 kregen de deelstaten Rijnland-Palts en Noordrijn-Westfalen te maken met grootschalige overstromingen.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
6 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
18 uur geleden