Klimaatschade kan Duitsland tot 2050 tot 900 miljard euro kosten
BERLIJN (ANP) - Extreem weer als gevolg van klimaatverandering kan Duitsland tot 2050 tot 900 miljard euro aan economische schade opleveren. Dat staat in een maandag gepubliceerd onderzoek, dat in opdracht van de Duitse overheid is uitgevoerd.
In het onderzoek wordt rekening gehouden met meerdere scenario's, gebaseerd op verschillende niveaus van de opwarming van de aarde. Het gunstigste scenario gaat uit van 280 miljard euro aan klimaatschade voor de periode van 2022 tot 2050. In het uiterste geval zou de schade kunnen oplopen tot 900 miljard euro, maar de onderzoekers zetten daar wel een kanttekening bij. "Het is mogelijk dat de kosten van klimaatverandering veel hoger kunnen zijn dan in de scenario's in het model", valt in de studie te lezen.
Het onderzoek richt zich onder meer op schade door extreme hitte, droogte en overstromingen. Het gaat dan bijvoorbeeld om schade aan gebouwen en infrastructuur, maar ook om verlies van landbouwopbrengsten en impact op het gezondheidssysteem.
Volgens het Duitse ministerie van Milieu heeft klimaatverandering al zeker 145 miljard euro aan schade veroorzaakt tussen 2000 en 2021. Daarvan was 80 miljard alleen al in de afgelopen vijf jaar. In 2018 en 2019 werd Duitsland getroffen door ernstige droogte. In 2021 kregen de deelstaten Rijnland-Palts en Noordrijn-Westfalen te maken met grootschalige overstromingen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
1 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
2 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
7 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
12 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
13 uur geleden