
Klimaatschade kan Duitsland tot 2050 tot 900 miljard euro kosten
BERLIJN (ANP) - Extreem weer als gevolg van klimaatverandering kan Duitsland tot 2050 tot 900 miljard euro aan economische schade opleveren. Dat staat in een maandag gepubliceerd onderzoek, dat in opdracht van de Duitse overheid is uitgevoerd.
In het onderzoek wordt rekening gehouden met meerdere scenario's, gebaseerd op verschillende niveaus van de opwarming van de aarde. Het gunstigste scenario gaat uit van 280 miljard euro aan klimaatschade voor de periode van 2022 tot 2050. In het uiterste geval zou de schade kunnen oplopen tot 900 miljard euro, maar de onderzoekers zetten daar wel een kanttekening bij. "Het is mogelijk dat de kosten van klimaatverandering veel hoger kunnen zijn dan in de scenario's in het model", valt in de studie te lezen.
Het onderzoek richt zich onder meer op schade door extreme hitte, droogte en overstromingen. Het gaat dan bijvoorbeeld om schade aan gebouwen en infrastructuur, maar ook om verlies van landbouwopbrengsten en impact op het gezondheidssysteem.
Volgens het Duitse ministerie van Milieu heeft klimaatverandering al zeker 145 miljard euro aan schade veroorzaakt tussen 2000 en 2021. Daarvan was 80 miljard alleen al in de afgelopen vijf jaar. In 2018 en 2019 werd Duitsland getroffen door ernstige droogte. In 2021 kregen de deelstaten Rijnland-Palts en Noordrijn-Westfalen te maken met grootschalige overstromingen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft Gazanen opgeroepen gebieden langs de grens te verlaten. In een bericht op X worden specifiek Beit Hanoun, Khirbet Khuzaa, Abasan al-Kabira en al-Jadida genoemd.
14 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben de Israëlische aanvallen op de Gazastrook scherp veroordeeld. "Het Palestijnse volk zal niet alleen gelaten worden in deze strijd. Jemen zal doorgaan met zijn steun en hulp en de confrontatie verder opvoeren", staat in een verklaring.
42 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De zware Israëlische aanvallen op de Gazastrook verdelen de Israëlische politiek. Een belangrijke uiterst-rechtse bondgenoot van premier Benjamin Netanyahu reageert tevreden, vanuit de oppositie klinkt kritiek.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook hebben aan meer dan 330 mensen het leven gekost. Dat meldt het gezondheidsministerie in het door Hamas bestuurde kustgebied volgens persbureau AFP.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Dat Israël begonnen is met grootschalige luchtaanvallen op de Gazastrook, betekent volgens Hamas dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "de gijzelaars heeft opgegeven". Een hooggeplaatste functionaris binnen Hamas liet aan persbureau AFP weten dat "de beslissing van Netanyahu om de oorlog weer te beginnen het doodvonnis voor de gijzelaars betekent".
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - In de Gazastrook zijn zeker 200 doden gevallen door de Israëlische luchtaanvallen in de nacht van maandag op dinsdag, meldt een woordvoerder van het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Reddingswerkers meldden eerder in de nacht al aan persbureau AFP dat er in de zuidelijke stad Khan Younis 82 mensen om het leven zijn gekomen. Ook in Gaza-Stad, het vluchtelingenkamp Nuseirat, Rafah en in het noorden van de enclave vielen doden.
2 uur geledenKENNEDY SPACE CENTER (ANP) - Een SpaceX-capsule met aan boord de twee Amerikaanse astronauten Butch Wilmore en Suni Williams is dinsdagochtend om 06.05 uur (Nederlandse tijd) losgekoppeld van het internationale ruimtestation ISS. Daarmee is de terugreis van Wilmore en Williams naar aarde begonnen.
2 uur geleden