Klimaatsceptische stichting Clintel blij met winst PVV
AMSTERDAM (ANP) - De klimaatsceptische stichting Climate Intelligence (Clintel) is blij met de winst van de PVV bij de Tweede Kamerverkiezingen, zegt directeur Marcel Crok. Volgens hem staan Clintel en de partij van Geert Wilders op veel punten op een lijn als het over het klimaatbeleid van Nederland gaat. Hij noemt de 37 zetels die de PVV woensdag heeft behaald een "overwinning voor klimaatrealisme".
Clintel betwist dat de opwarming van de aarde een crisis is. De stichting kan zich niet vinden in wetenschappelijke inzichten over klimaatverandering. Crok vindt het huidige klimaatbeleid onhaalbaar en onbetaalbaar. "Wij constateren dat er geen klimaatcrisis is en dat je moet streven naar een rationeel en betaalbaar klimaatbeleid", zegt Crok.
De directeur denkt dat niet alleen het onderwerp immigratie de PVV heeft geholpen om veel zetels te behalen, maar dus ook klimaat. Crok vindt het huidige beleid "dwingend". "Waar nu op is ingezet is onbetaalbaar en onhaalbaar. Je dwingt mensen van het gas af of om elektrisch te rijden. Je kan best een CO2-reductie willen, maar doe dat in een tempo dat haalbaar en betaalbaar is, zodat je mensen mee kunt nemen in die transitie."
Crok kijkt uit naar de formatie. Hij hoopt op een coalitie van PVV, NSC en de VVD.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De verschillen tussen wat het kabinet en PRO willen met de begroting van komend jaar zijn nog steeds "levensgroot". Dat benadrukte PRO-leider Jesse Klaver meermaals na afloop van het eerste gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver denkt dat de begrotingsonderhandelingen tussen zijn partij en het kabinet "heel ingewikkeld" zullen worden. Hij wil dat de beoogde bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel gaan, maar ziet ook dat bijvoorbeeld de VVD daar heel anders in staat. "Maar dit is onze inzet", zei hij voorafgaand aan zijn gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
9 uur geledenAPPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.
3 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.
3 dagen geleden