Klimaatprotesten bij grote autoshow in München
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Klimaatactivisten hebben maandag actiegevoerd in de omgeving van de grote IAA Mobility-autoshow die deze week plaatsvindt in de Duitse stad München. Actievoerders van de klimaatgroepering Letzten Generation blokkeerden daarbij wegen terwijl demonstranten van Extinction Rebellion abseilden van een brug over een drukke ringweg. Het verkeer werd daardoor fors ontregeld.
Verder lieten actievoerders van Greenpeace de bovenkanten van auto's afzinken in een stuk water nabij de ingang van de IAA-beurs. Volgens Greenpeace moet zo de schade door klimaatverandering onderstreept worden. De actievoerders stellen dat Duitse autoproducenten veel te weinig doen om de uitstoot te verlagen.
De politie van München heeft arrestaties gedaan en zei ook dat door de klimaatprotesten een ambulance werd geblokkeerd die een patiënt in levensgevaar vervoerde. Dinsdag komt bondskanselier Olaf Scholz de autobeurs officieel openen voor het publiek. Dan worden meer acties verwacht.
IAA Mobility is naar eigen zeggen 's werelds grootste evenement op het gebied van mobiliteit en wordt elke twee jaar gehouden. Bij de show van 2021 waren ook klimaatprotesten, waar tienduizenden mensen aan mee deden en duizenden agenten voor werden ingezet.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
5 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
8 uur geleden