Klimaatprotesten bij grote autoshow in München
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Klimaatactivisten hebben maandag actiegevoerd in de omgeving van de grote IAA Mobility-autoshow die deze week plaatsvindt in de Duitse stad München. Actievoerders van de klimaatgroepering Letzten Generation blokkeerden daarbij wegen terwijl demonstranten van Extinction Rebellion abseilden van een brug over een drukke ringweg. Het verkeer werd daardoor fors ontregeld.
Verder lieten actievoerders van Greenpeace de bovenkanten van auto's afzinken in een stuk water nabij de ingang van de IAA-beurs. Volgens Greenpeace moet zo de schade door klimaatverandering onderstreept worden. De actievoerders stellen dat Duitse autoproducenten veel te weinig doen om de uitstoot te verlagen.
De politie van München heeft arrestaties gedaan en zei ook dat door de klimaatprotesten een ambulance werd geblokkeerd die een patiënt in levensgevaar vervoerde. Dinsdag komt bondskanselier Olaf Scholz de autobeurs officieel openen voor het publiek. Dan worden meer acties verwacht.
IAA Mobility is naar eigen zeggen 's werelds grootste evenement op het gebied van mobiliteit en wordt elke twee jaar gehouden. Bij de show van 2021 waren ook klimaatprotesten, waar tienduizenden mensen aan mee deden en duizenden agenten voor werden ingezet.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.
29 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia mag bestuurders van de Nijmeegse chipmaker voor de Nederlandse rechter laten verhoren. Maar aan dat verhoor zitten wel beperkingen, heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Uitstel van een hervorming van de belasting voor spaargeld en beleggingen in box 3 kan funest zijn voor particuliere verhuurders. Daarvoor waarschuwt belangenbehartiger Vastgoed Belang in een reactie op uitgelekte begrotingsplannen van het kabinet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend met verliezen gesloten. Beleggers handelden voorzichtig, terwijl de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran de olieprijzen verder opdreven. Hierdoor lijkt het ook steeds waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een nieuwe renteverhoging komt.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vanaf Eindhoven Airport zijn zes vluchten van Ryanair vertrokken zonder ruimbagage na een storing van de veiligheidscontrole op het vliegveld. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Vluchten van andere maatschappijen liepen vertraging op.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.
4 uur geleden