Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatprotest in aanloop naar aandeelhoudersvergadering ING

Klimaatprotest in aanloop naar aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion voeren maandag actie in aanloop naar de aandeelhoudersvergadering van ING in Amsterdam. De demonstranten hebben spandoeken bij zich met teksten als "ING, stop met fossiele investeringen" en zingen ook liederen waarin de bank wordt gezegd te stoppen met die investeringen.

De vergadering wordt gehouden in het Muziekgebouw aan 't IJ. De klimaatdemonstranten hebben ook een soort witte pakken aan die bijvoorbeeld worden gebruikt bij het opruimen van olievervuiling. Er werd een lied gezongen op de deun van We Will Rock You van Queen, maar dan met de tekst "We Will Stop You". Ook vaart er een bootje rond met de tekst: "ING, bankier van de klimaatcrisis".

Activisten van Extinction Rebellion hebben naar eigen zeggen ook rookbommen afgestoken en willen proberen de toegang tot de vergadering te blokkeren. Die blokkade lijkt weinig effectief, want de aandeelhouders gaan gewoon naar binnen. De politie houdt buiten toezicht.

Milieudefensie

Daarnaast zijn er actievoerders van Milieudefensie die de vergadering daadwerkelijk willen bijwonen en vragen gaan stellen over het klimaatbeleid van de bank. Die actievoerders hebben speciaal daarvoor aandelen ING gekocht om zo bij de jaarvergadering aanwezig te kunnen zijn.

Vorig jaar werd de aandeelhoudersvergadering van ING nog ernstig verstoord door klimaatactivisten en moest de politie ingrijpen in de zaal. Die vergadering werd meerdere keren geschorst. Demonstranten van Milieudefensie herhaalden toen steeds dezelfde vraag over de uitstoot.

Rechtszaak

Milieudefensie kondigde in januari een rechtszaak aan tegen ING. Daar wordt geëist dat de bank de uitstoot in de gehele keten in 2030 met minstens 48 procent verlaagt ten opzichte van 2019. Het gaat dan niet alleen om de uitstoot van ING, maar ook om die van de fossiele bedrijven waarmee de bank zaken doet.

ING heeft eerder gezegd dat acuut stoppen met de financiering van olie en gas naar de mening van de bank niet de juiste aanpak is om klimaatproblemen op te lossen. Topman Steven van Rijswijk zei in februari bijvoorbeeld dat het concern probeert met klanten in gesprek te gaan om ze te bewegen hun vervuilende uitstoot te minderen. "We sluiten klanten uit die niet bereid zijn om verandering door te voeren", gaf de topman toen aan.

Meer uit Financieel

Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

48 minuten geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

53 minuten geleden
Tanker met aardgas uit Qatar door Straat van Hormuz gegaan

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.

1 uur geleden
ASML en grote klanten werken aan productievere chipmachines

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig met verliezen in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag voorzichtig begonnen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen omlaag na de stevige koerswinsten een dag eerder. Ook de olieprijzen liepen verder op door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Ook kijken beleggers uit naar de heropening op Wall Street na het lange weekend in de Verenigde Staten, en het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

1 uur geleden
Frans AI-bedrijf Mistral 21 miljard euro waard na investeringen

PARIJS (ANP) - Het Franse AI-bedrijf Mistral heeft 3 miljard euro aan investeringen opgehaald. Daarmee is de techonderneming die het Europese antwoord moet zijn op OpenAI en Anthropic 21 miljard euro waard.

2 uur geleden
ABN AMRO: Nederland ontvangt steeds minder zakelijke reizigers

AMSTERDAM (ANP) - Nederland ontvangt steeds minder zakelijke reizigers, stelt ABN AMRO in een nieuw rapport. Vooral in Amsterdam merkt de bank een afname van het aantal zakelijke overnachtingen. Dat is een aderlating voor de horeca, want zakelijke reizigers geven volgens eerder onderzoek veel meer uit dan toeristische gasten.

2 uur geleden