Klimaatprotest in aanloop naar aandeelhoudersvergadering ING
AMSTERDAM (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion voeren maandag actie in aanloop naar de aandeelhoudersvergadering van ING in Amsterdam. De demonstranten hebben spandoeken bij zich met teksten als "ING, stop met fossiele investeringen" en zingen ook liederen waarin de bank wordt gezegd te stoppen met die investeringen.
De vergadering wordt gehouden in het Muziekgebouw aan 't IJ. De klimaatdemonstranten hebben ook een soort witte pakken aan die bijvoorbeeld worden gebruikt bij het opruimen van olievervuiling. Er werd een lied gezongen op de deun van We Will Rock You van Queen, maar dan met de tekst "We Will Stop You". Ook vaart er een bootje rond met de tekst: "ING, bankier van de klimaatcrisis".
Activisten van Extinction Rebellion hebben naar eigen zeggen ook rookbommen afgestoken en willen proberen de toegang tot de vergadering te blokkeren. Die blokkade lijkt weinig effectief, want de aandeelhouders gaan gewoon naar binnen. De politie houdt buiten toezicht.
Milieudefensie
Daarnaast zijn er actievoerders van Milieudefensie die de vergadering daadwerkelijk willen bijwonen en vragen gaan stellen over het klimaatbeleid van de bank. Die actievoerders hebben speciaal daarvoor aandelen ING gekocht om zo bij de jaarvergadering aanwezig te kunnen zijn.
Vorig jaar werd de aandeelhoudersvergadering van ING nog ernstig verstoord door klimaatactivisten en moest de politie ingrijpen in de zaal. Die vergadering werd meerdere keren geschorst. Demonstranten van Milieudefensie herhaalden toen steeds dezelfde vraag over de uitstoot.
Rechtszaak
Milieudefensie kondigde in januari een rechtszaak aan tegen ING. Daar wordt geëist dat de bank de uitstoot in de gehele keten in 2030 met minstens 48 procent verlaagt ten opzichte van 2019. Het gaat dan niet alleen om de uitstoot van ING, maar ook om die van de fossiele bedrijven waarmee de bank zaken doet.
ING heeft eerder gezegd dat acuut stoppen met de financiering van olie en gas naar de mening van de bank niet de juiste aanpak is om klimaatproblemen op te lossen. Topman Steven van Rijswijk zei in februari bijvoorbeeld dat het concern probeert met klanten in gesprek te gaan om ze te bewegen hun vervuilende uitstoot te minderen. "We sluiten klanten uit die niet bereid zijn om verandering door te voeren", gaf de topman toen aan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Klarna stond dinsdag bij de dalers op de beurzen in New York. De achterafbetaaldienst maakte de resultaten bekend en kwam met een omzetwaarschuwing. Het Zweedse bedrijf rekent nu op een jaaromzet van 4,1 miljard tot 4,2 miljard dollar, waar eerder nog van 4,3 miljard werd uitgegaan. Kort na opening van de markt noteerde Klarna bijna 20 procent lager.
45 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft zijn financiële verwachtingen verlaagd vanwege ongunstige wisselkoersen en tegenvallende volumes in Duitsland. Beleggers op Wall Street zijn hier flink van geschrokken. De bekende Buy Now, Pay Later-dienst ging dinsdag in de vroege handel in New York meer dan 19 procent onderuit.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Havenarbeiders in zes Duitse havens hebben het werk neergelegd uit onvrede over het loonbod van hun werkgevers. Dat raakt onder andere de drie grootste havens van Duitsland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Flitshandelaar Optiver neemt een meerderheidsbelang in Northpool, een in Leiden gevestigde energiehandelaar. Voor Optiver is de overname een belangrijke stap bij het uitbreiden van zijn activiteiten naar de energiemarkten, zegt topman Jan Boomaars.
3 uur geledenHANNOVER (ANP/AFP) - De graanoogst in Duitsland daalt dit jaar naar verwachting met 7 procent door de aanhoudende hitte en droogte van de afgelopen tijd. Dat zegt voorzitter Joachim Rukwied van de Duitse belangenorganisatie voor boeren. Met name in het zuiden en westen van het land zal de oogst lager zijn, met soms zelfs volledig mislukte oogsten.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schoonmakers staken woensdag op Schiphol uit onvrede over de nieuwe cao, meldt FNV. Het ziektegeld wordt verlaagd en dat kan volgens de vakbond grote financiële gevolgen hebben voor schoonmakers. Het is niet de bedoeling dat stakingen tot vertragingen voor reizigers leiden.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de eurozone zal waarschijnlijk nog de rest van dit jaar op een verhoogd niveau blijven door de sterk gestegen brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt hoofdeconoom Philip Lane van de Europese Centrale Bank (ECB). In juli bedroeg de inflatie in het eurogebied 2,9 procent. Lane denkt dat de inflatie voorlopig rond dit niveau zal blijven.
5 uur geleden