Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatprotest in aanloop naar aandeelhoudersvergadering ING

Klimaatprotest in aanloop naar aandeelhoudersvergadering ING

AMSTERDAM (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion voeren maandag actie in aanloop naar de aandeelhoudersvergadering van ING in Amsterdam. De demonstranten hebben spandoeken bij zich met teksten als "ING, stop met fossiele investeringen" en zingen ook liederen waarin de bank wordt gezegd te stoppen met die investeringen.

De vergadering wordt gehouden in het Muziekgebouw aan 't IJ. De klimaatdemonstranten hebben ook een soort witte pakken aan die bijvoorbeeld worden gebruikt bij het opruimen van olievervuiling. Er werd een lied gezongen op de deun van We Will Rock You van Queen, maar dan met de tekst "We Will Stop You". Ook vaart er een bootje rond met de tekst: "ING, bankier van de klimaatcrisis".

Activisten van Extinction Rebellion hebben naar eigen zeggen ook rookbommen afgestoken en willen proberen de toegang tot de vergadering te blokkeren. Die blokkade lijkt weinig effectief, want de aandeelhouders gaan gewoon naar binnen. De politie houdt buiten toezicht.

Milieudefensie

Daarnaast zijn er actievoerders van Milieudefensie die de vergadering daadwerkelijk willen bijwonen en vragen gaan stellen over het klimaatbeleid van de bank. Die actievoerders hebben speciaal daarvoor aandelen ING gekocht om zo bij de jaarvergadering aanwezig te kunnen zijn.

Vorig jaar werd de aandeelhoudersvergadering van ING nog ernstig verstoord door klimaatactivisten en moest de politie ingrijpen in de zaal. Die vergadering werd meerdere keren geschorst. Demonstranten van Milieudefensie herhaalden toen steeds dezelfde vraag over de uitstoot.

Rechtszaak

Milieudefensie kondigde in januari een rechtszaak aan tegen ING. Daar wordt geëist dat de bank de uitstoot in de gehele keten in 2030 met minstens 48 procent verlaagt ten opzichte van 2019. Het gaat dan niet alleen om de uitstoot van ING, maar ook om die van de fossiele bedrijven waarmee de bank zaken doet.

ING heeft eerder gezegd dat acuut stoppen met de financiering van olie en gas naar de mening van de bank niet de juiste aanpak is om klimaatproblemen op te lossen. Topman Steven van Rijswijk zei in februari bijvoorbeeld dat het concern probeert met klanten in gesprek te gaan om ze te bewegen hun vervuilende uitstoot te minderen. "We sluiten klanten uit die niet bereid zijn om verandering door te voeren", gaf de topman toen aan.

Meer uit Financieel

WSJ: Iran mag van VS direct olie verkopen na ondertekening deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

1 uur geleden
Chipbedrijven dalen op lagere Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.

3 uur geleden
FNV dreigt met staking bij Etos en Kruidvat voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.

3 uur geleden
SpaceX in nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.

3 uur geleden
SpaceX haalt Amazon in en is op vier na meest waardevolle bedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.

4 uur geleden
Trump: VS klaar om olie-ontheffingen Rusland te laten verlopen

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten binnenkort weer sancties kunnen opleggen op Russische olie. Die uitspraak deed de Amerikaanse president dinsdag tijdens de G7-top in Frankrijk. Washington had eerder een tijdelijke ontheffing van sancties voor Russische olieladingen die al op zee waren verleend en vervolgens verlengd.

4 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig na opmars, SpaceX opnieuw hoger

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag voorzichtig begonnen, na de sterke opmars een dag eerder. Het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran bleef zorgen voor optimisme. Het gebrek aan details van het akkoord, dat naar verwachting vrijdag wordt ondertekend, zorgde wel voor enige terughoudendheid.

4 uur geleden