Klimaatorganisaties: ruim 35.000 'sloegen alarm' in 44 plaatsen
DEN HAAG (ANP) - Ruim 35.000 mensen in heel Nederland hebben zondag "alarm geslagen" over de klimaatcrisis. Dit gebeurde in 44 plaatsen verspreid over het land, waarbij de meeste deelnemers meededen vanuit huis, de tuin of het balkon. Dat meldden de organisaties achter het initiatief, waaronder Milieudefensie en Greenpeace, zondag.
Het klimaatalarm bestond eruit dat demonstranten om 15.00 uur een minuut lang lawaai maakten met trommels, bellen en hun stem. Ook werden verschillende kerkklokken geluid. Per locatie konden er, als gevolg van de coronamaatregelen, slechts een maximaal aantal mensen meedoen. Zo varieerde het aantal deelnemers in parken of pleinen per gemeente, van bijvoorbeeld 9 mensen in Hoek tot 700 in Groningen.
De initiatiefnemers spreken van een groot succes. De demonstraties zijn in het hele land ordelijk verlopen.
Meer uit Binnenland
DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
6 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.
12 uur geleden