'Klimaatneutraal' in reclame vraagt uitleg, stelt Duitse rechter
KARLSRUHE (ANP/DPA) - Duitse adverteerders moeten de term 'klimaatneutraal' toelichten als zij deze gebruiken in reclames voor producten. Dat is het oordeel van het Federale Hof van Justitie, dat een zaak behandelde waarin de Duitse snoepfabrikant Katjes de term gebruikte in een vakblad.
De zaak was aangespannen door een bureau uit Frankfurt dat oneerlijke concurrentie bestrijdt. Het productieproces van de snoep van Katjes zou namelijk niet emissievrij zijn. Wel zou het bedrijf klimaatbeschermingsprojecten ondersteunen om de uitstoot te compenseren. Daarom vond het bureau de term klimaatneutraal misleidend.
De Duitse rechter ging daar donderdag in mee en beval Katjes de advertenties in te trekken.
Ook stelde de hoogste civiele rechtbank van Duitsland dat marketeers voortaan duidelijker moeten zijn in advertenties. Bijvoorbeeld door aan te geven dat producten vervaardigd zijn met minder CO2-uitstoot, of dat compenserende maatregelen zijn genomen. Deze twee benaderingen zijn namelijk niet gelijkwaardig om klimaatneutraliteit te bereiken, aldus de rechter.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
14 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
17 uur geleden