'Klimaatneutraal' in reclame vraagt uitleg, stelt Duitse rechter
KARLSRUHE (ANP/DPA) - Duitse adverteerders moeten de term 'klimaatneutraal' toelichten als zij deze gebruiken in reclames voor producten. Dat is het oordeel van het Federale Hof van Justitie, dat een zaak behandelde waarin de Duitse snoepfabrikant Katjes de term gebruikte in een vakblad.
De zaak was aangespannen door een bureau uit Frankfurt dat oneerlijke concurrentie bestrijdt. Het productieproces van de snoep van Katjes zou namelijk niet emissievrij zijn. Wel zou het bedrijf klimaatbeschermingsprojecten ondersteunen om de uitstoot te compenseren. Daarom vond het bureau de term klimaatneutraal misleidend.
De Duitse rechter ging daar donderdag in mee en beval Katjes de advertenties in te trekken.
Ook stelde de hoogste civiele rechtbank van Duitsland dat marketeers voortaan duidelijker moeten zijn in advertenties. Bijvoorbeeld door aan te geven dat producten vervaardigd zijn met minder CO2-uitstoot, of dat compenserende maatregelen zijn genomen. Deze twee benaderingen zijn namelijk niet gelijkwaardig om klimaatneutraliteit te bereiken, aldus de rechter.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
1 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
5 uur geleden