Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatdienst: deze juli wordt mogelijk warmste ooit gemeten

Klimaatdienst: deze juli wordt mogelijk warmste ooit gemeten

BRUSSEL (ANP/AFP) - Deze maand is op weg de warmste juli te worden sinds het begin van de metingen, meldt EU-klimaatdienst Copernicus Climate Change Service. Van de eerste vijftien dagen van juli is al bekend dat ze de warmste ooit gemeten zijn. Afgelopen juni was ook al recordwarm.

"Klimaatverandering warmt het hele klimaatsysteem op. En in dit jaar hebben we bovenop deze trend nog twee fenomenen die waarschijnlijk een rol spelen", aldus directeur Carlo Buontempo. Hij wijst naar het natuurverschijnsel El Niño, dat zorgt voor de opwarming van water in de Stille Oceaan, en ongewoon hoge oceaantemperaturen door een wind die zwakker is dan normaal.

Delen van Azië, Europa en Noord-Amerika gaan momenteel gebukt onder hittegolven die gepaard gaan met extreme hitte. Op sommige plekken zijn temperaturen boven de 50 graden gemeten. De Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties zei begin deze week dat het Europees warmterecord mogelijk deze week wordt gebroken. Dat staat nu op 48,8 graden, op 11 augustus 2021 gemeten op het Italiaanse eiland Sicilië.

Meer uit Buitenland

Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

32 minuten geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

3 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

5 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

13 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

13 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

14 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

14 uur geleden