Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatdenktank: lng-import kost Duitsland onnodig miljarden

Klimaatdenktank: lng-import kost Duitsland onnodig miljarden

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland loopt het risico miljarden euro’s te verspillen door het invoeren van grote hoeveelheden vloeibaar gemaakt aardgas (lng). In plaats daarvan zou de Duitse overheid namelijk kunnen overstappen op duurzame energie, waardoor minder gas nodig is. Dat adviseert klimaatdenktank E3G die de kosten van het Duitse beleid heeft doorberekend.

Volgens E3G lopen de extra kosten voor de invoer van lng tot 2030 op tot ongeveer 200 miljard euro. Daardoor zou de hoogte van de energierekening van consumenten tegen die tijd verdubbelen. E3G pleit er daarom voor om bijvoorbeeld gebouwen versneld te verduurzamen. Daarmee gaat het energieverbruik omlaag en is dus minder gas nodig. Maar dat beleid schiet nu tekort, aldus de denktank.

Duitsland was voor het uitbreken van de oorlog in Oekraïne voor meer dan de helft van de gasinvoer afhankelijk van Rusland. Om minder afhankelijk te worden, laat de Duitse overheid lng-terminals bouwen om het huidige gastekort te compenseren. Kenners zijn bezorgd dat die haast ertoe zou kunnen leiden dat Europa langer dan nodig vasthoudt aan fossiele brandstoffen.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

14 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

18 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

18 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

19 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

19 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

20 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

22 uur geleden