Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatdenktank: lng-import kost Duitsland onnodig miljarden

Klimaatdenktank: lng-import kost Duitsland onnodig miljarden

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland loopt het risico miljarden euro’s te verspillen door het invoeren van grote hoeveelheden vloeibaar gemaakt aardgas (lng). In plaats daarvan zou de Duitse overheid namelijk kunnen overstappen op duurzame energie, waardoor minder gas nodig is. Dat adviseert klimaatdenktank E3G die de kosten van het Duitse beleid heeft doorberekend.

Volgens E3G lopen de extra kosten voor de invoer van lng tot 2030 op tot ongeveer 200 miljard euro. Daardoor zou de hoogte van de energierekening van consumenten tegen die tijd verdubbelen. E3G pleit er daarom voor om bijvoorbeeld gebouwen versneld te verduurzamen. Daarmee gaat het energieverbruik omlaag en is dus minder gas nodig. Maar dat beleid schiet nu tekort, aldus de denktank.

Duitsland was voor het uitbreken van de oorlog in Oekraïne voor meer dan de helft van de gasinvoer afhankelijk van Rusland. Om minder afhankelijk te worden, laat de Duitse overheid lng-terminals bouwen om het huidige gastekort te compenseren. Kenners zijn bezorgd dat die haast ertoe zou kunnen leiden dat Europa langer dan nodig vasthoudt aan fossiele brandstoffen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

8 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

9 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

10 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

12 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

12 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

13 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

13 uur geleden