Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatdenktank: lng-import kost Duitsland onnodig miljarden

Klimaatdenktank: lng-import kost Duitsland onnodig miljarden

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland loopt het risico miljarden euro’s te verspillen door het invoeren van grote hoeveelheden vloeibaar gemaakt aardgas (lng). In plaats daarvan zou de Duitse overheid namelijk kunnen overstappen op duurzame energie, waardoor minder gas nodig is. Dat adviseert klimaatdenktank E3G die de kosten van het Duitse beleid heeft doorberekend.

Volgens E3G lopen de extra kosten voor de invoer van lng tot 2030 op tot ongeveer 200 miljard euro. Daardoor zou de hoogte van de energierekening van consumenten tegen die tijd verdubbelen. E3G pleit er daarom voor om bijvoorbeeld gebouwen versneld te verduurzamen. Daarmee gaat het energieverbruik omlaag en is dus minder gas nodig. Maar dat beleid schiet nu tekort, aldus de denktank.

Duitsland was voor het uitbreken van de oorlog in Oekraïne voor meer dan de helft van de gasinvoer afhankelijk van Rusland. Om minder afhankelijk te worden, laat de Duitse overheid lng-terminals bouwen om het huidige gastekort te compenseren. Kenners zijn bezorgd dat die haast ertoe zou kunnen leiden dat Europa langer dan nodig vasthoudt aan fossiele brandstoffen.

Meer uit Financieel

Novo Nordisk stopt onderzoek naar Alzheimer met Ozempic-pil

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk stopt met twee grootschalige onderzoeken naar de behandeling van de ziekte van Alzheimer. In de studies werd onderzocht of semaglutide, het actieve ingrediënt van Novo Nordisks diabetes- en afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy, de progressie van de ziekte van Alzheimer helpt vertragen.

1 uur geleden
Brussel uit bezwaren rond grote deal bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) is onzekerder geworden, omdat de Europese Commissie de deal niet zomaar wil goedkeuren. Toezichthouders in Brussel hebben bezwaren vanwege de concurrentie in de markt. UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, moet met voorstellen komen om die zorgen weg te nemen, anders kan de deal begin volgend jaar worden geblokkeerd.

2 uur geleden
Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam komt in Duitse handen

ALBLASSERDAM (ANP) - Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam wordt overgenomen door het Duitse Saarstahl. FNsteel is producent van staal om bijvoorbeeld moeren, bouten en kogellagers van te maken en is een belangrijke leverancier aan de auto-industrie en de bouwsector. De partijen maakten geen overnamesom bekend. De overname moet nog voor het einde van dit jaar worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring van toezichthouders.

2 uur geleden
Handelschef: gesprek EU-handelsministers en VS is graadmeter

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandag hebben met de EU-handelsministers in Brussel, is een soort politieke "graadmeter voor de verhoudingen tussen de EU en de VS". Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de vergadering met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.

3 uur geleden
Truckbouwers mogelijk nog miljarden kwijt aan claims kartelschade

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.

5 uur geleden
AEX-index veert licht op na herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag licht op na de koersverliezen in de afgelopen week. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Fed-bestuurder John Williams. De president van de Federal Reserve in New York zei vrijdag dat een derde renteverlaging dit jaar nog altijd mogelijk is. Volgens hem vormt de zwakke Amerikaanse arbeidsmarkt namelijk een grotere economische bedreiging dan een hogere inflatie.

5 uur geleden
Wingtech wil voorstel Nexperia Nederland voor herstel controle

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.

6 uur geleden