Klimaatdemonstranten op A12 bij Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion (XR) zijn zaterdag de snelweg A12 bij Den Haag opgelopen. Een grote groep demonstranten voert actie tegen subsidies voor de fossiele sector.
Demonstranten komen vanaf diverse kanten de A12 op en roepen leuzen als Climate Justice, Eat the rich en Oceans are rising and so are we. In de groep lopen mensen met een bed om patiënt aarde te reanimeren. Op de borden boven de weg in de richting van de stad staat een rood kruis, aldus de ANP-verslaggever.
Actievoerders sluiten in Den Haag een eerder begonnen klimaatmars af met een blokkade van de A12. Ze willen ook overnachten in de tunnelbak van de Utrechtsebaan. De politiebonden voeren actie voor een regeling voor vroegpensioen en hebben aangegeven dat ze niet ingrijpen. Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag houdt met de politie en het Openbaar Ministerie de situatie in de gaten.
Politieactie voor vroegpensioen
De actie van de politie begon om 11.00 uur. In een bericht op X meldt de politie: "Onze collega's voeren vandaag actie voor het vroegpensioen. Wij zijn daarom slechts beperkt aanwezig bij de blokkade van de #A12/ Utrechtsebaan. Vanzelfsprekend monitoren wij wel het verloop."
De gemeente Den Haag wijst er in een boodschap op X op dat actievoerders de A12/Utrechtsebaan zijn opgelopen. "Het blokkeren van deze weg is verboden. Het Malieveld ernaast is beschikbaar om te demonstreren."
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om een volledig beeld te geven over mogelijke Nederlandse slachtoffers en vermisten bij de overstromingen in Nepal. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is er enkel gebeld door mensen die hun naasten in Nepal niet meteen konden bereiken. In sommige gevallen is dat contact inmiddels weer hersteld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Israël Producten Centrum (IPC) wordt volgens directeur Pieter van Oordt "onevenredig" geraakt door het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden. De Nederlandse importeur van Israëlische producten probeerde woensdag in de rechtbank in Den Haag het verbod van tafel te krijgen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van Nederland kan het donderdagavond en in de nacht naar vrijdag onweren. Het KNMI waarschuwt voor buien met kans op hagel, windstoten en veel regen in korte tijd. Ook is lokaal wateroverlast mogelijk, aldus het weerinstituut. In het hele land geldt in de loop van donderdagavond of in de nacht naar vrijdag code geel.
3 uur geledenUITHUIZEN (ANP) - De noodopvanglocatie voor asielzoekers in Uithuizen, onderdeel van de Groningse gemeente Het Hogeland, blijft langer open. De locatie in Noord-Groningen, met plek voor 250 mensen, zou eigenlijk per 1 september sluiten. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) kan de bewoners vanwege het landelijke tekort aan opvangplekken echter nergens anders onderbrengen.
3 uur geleden