Klimaatdemonstranten op A12 bij Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion (XR) zijn zaterdag de snelweg A12 bij Den Haag opgelopen. Een grote groep demonstranten voert actie tegen subsidies voor de fossiele sector.
Demonstranten komen vanaf diverse kanten de A12 op en roepen leuzen als Climate Justice, Eat the rich en Oceans are rising and so are we. In de groep lopen mensen met een bed om patiënt aarde te reanimeren. Op de borden boven de weg in de richting van de stad staat een rood kruis, aldus de ANP-verslaggever.
Actievoerders sluiten in Den Haag een eerder begonnen klimaatmars af met een blokkade van de A12. Ze willen ook overnachten in de tunnelbak van de Utrechtsebaan. De politiebonden voeren actie voor een regeling voor vroegpensioen en hebben aangegeven dat ze niet ingrijpen. Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag houdt met de politie en het Openbaar Ministerie de situatie in de gaten.
Politieactie voor vroegpensioen
De actie van de politie begon om 11.00 uur. In een bericht op X meldt de politie: "Onze collega's voeren vandaag actie voor het vroegpensioen. Wij zijn daarom slechts beperkt aanwezig bij de blokkade van de #A12/ Utrechtsebaan. Vanzelfsprekend monitoren wij wel het verloop."
De gemeente Den Haag wijst er in een boodschap op X op dat actievoerders de A12/Utrechtsebaan zijn opgelopen. "Het blokkeren van deze weg is verboden. Het Malieveld ernaast is beschikbaar om te demonstreren."
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem een stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat was net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Een meerderheid van de gemeenteraad besloot tot een herstemming, omdat er vermoedens van stemfraude waren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
2 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
4 uur geleden