Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatdemonstranten op A12 bij Den Haag

Klimaatdemonstranten op A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion (XR) zijn zaterdag de snelweg A12 bij Den Haag opgelopen. Een grote groep demonstranten voert actie tegen subsidies voor de fossiele sector.

Demonstranten komen vanaf diverse kanten de A12 op en roepen leuzen als Climate Justice, Eat the rich en Oceans are rising and so are we. In de groep lopen mensen met een bed om patiënt aarde te reanimeren. Op de borden boven de weg in de richting van de stad staat een rood kruis, aldus de ANP-verslaggever.

Actievoerders sluiten in Den Haag een eerder begonnen klimaatmars af met een blokkade van de A12. Ze willen ook overnachten in de tunnelbak van de Utrechtsebaan. De politiebonden voeren actie voor een regeling voor vroegpensioen en hebben aangegeven dat ze niet ingrijpen. Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag houdt met de politie en het Openbaar Ministerie de situatie in de gaten.

Politieactie voor vroegpensioen

De actie van de politie begon om 11.00 uur. In een bericht op X meldt de politie: "Onze collega's voeren vandaag actie voor het vroegpensioen. Wij zijn daarom slechts beperkt aanwezig bij de blokkade van de #A12/ Utrechtsebaan. Vanzelfsprekend monitoren wij wel het verloop."

De gemeente Den Haag wijst er in een boodschap op X op dat actievoerders de A12/Utrechtsebaan zijn opgelopen. "Het blokkeren van deze weg is verboden. Het Malieveld ernaast is beschikbaar om te demonstreren."

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

1 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

4 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

4 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

4 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

7 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

7 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

8 uur geleden