Klimaatdemonstranten op A12 bij Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion (XR) zijn zaterdag de snelweg A12 bij Den Haag opgelopen. Een grote groep demonstranten voert actie tegen subsidies voor de fossiele sector.
Demonstranten komen vanaf diverse kanten de A12 op en roepen leuzen als Climate Justice, Eat the rich en Oceans are rising and so are we. In de groep lopen mensen met een bed om patiënt aarde te reanimeren. Op de borden boven de weg in de richting van de stad staat een rood kruis, aldus de ANP-verslaggever.
Actievoerders sluiten in Den Haag een eerder begonnen klimaatmars af met een blokkade van de A12. Ze willen ook overnachten in de tunnelbak van de Utrechtsebaan. De politiebonden voeren actie voor een regeling voor vroegpensioen en hebben aangegeven dat ze niet ingrijpen. Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag houdt met de politie en het Openbaar Ministerie de situatie in de gaten.
Politieactie voor vroegpensioen
De actie van de politie begon om 11.00 uur. In een bericht op X meldt de politie: "Onze collega's voeren vandaag actie voor het vroegpensioen. Wij zijn daarom slechts beperkt aanwezig bij de blokkade van de #A12/ Utrechtsebaan. Vanzelfsprekend monitoren wij wel het verloop."
De gemeente Den Haag wijst er in een boodschap op X op dat actievoerders de A12/Utrechtsebaan zijn opgelopen. "Het blokkeren van deze weg is verboden. Het Malieveld ernaast is beschikbaar om te demonstreren."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Islamitische Stichting Nederland (ISN) benadrukt dat de eerste vastendag van de maand ramadan op donderdag 19 februari is. In Saudi-Arabië werd dinsdag vastgesteld dat de eerste vastendag woensdag is.
7 uur geleden