Klimaatactivisten XR willen A12 in Den Haag blokkeren
DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) willen zaterdag opnieuw de Utrechtsebaan (A12) in Den Haag blokkeren. Het is de zevende blokkade van de A12. De laatste keer op 11 maart werden zevenhonderd actievoerders aangehouden.
De klimaatactiegroep demonstreert met de blokkades op de weg tussen de tijdelijke Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat tegen fossiele subsidies. Extinction Rebellion denkt dat rond de 3000 mensen zich aansluiten bij het protest. Ook worden nog duizenden mensen verwacht bij de solidariteitsdemonstratie op het viaduct boven de A12.
In maart waren er naar schatting van Extinction Rebellion ook zo'n 3000 actievoerders op de A12. De demonstratie begon rond het middaguur. De politie zette waterkanonnen klaar. Met toestemming van de burgemeester mochten die met een 'benevelstraal' worden ingezet. Rond 17.00 uur werden de actievoerders nat gesproeid met de waterkanonnen. Daarna werd de A12 ontruimd.
Extinction Rebellion wijst erop dat Nederland, samen met andere EU-landen, in 2013 al beloofde om uiterlijk in 2020 subsidies stop te zetten die schade aan het milieu opleveren. De fossiele industrie ontvangt echter nog steeds overheidssubsidies. De broeikasgassen die uitgestoten worden door fossiele brandstoffen dragen bij aan de opwarming van de aarde.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
7 minuten geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
12 minuten geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam weigert mee te werken aan een bezoek van de omstreden Amerikaanse rapper Ye, ook bekend als Kanye West. De komst van de artiest "heeft een ongewenste impact op andere bezoekers en levert ook zorgen op over de integriteit van deze herinneringsplek", verklaart de organisatie achter het museum, Joods Cultureel Kwartier (JCK).
47 minuten geledenARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem is een protest tegen de komst van rapper Ye. De Amerikaanse artiest treedt zaterdagavond op in het stadion. In een speciaal ingericht demonstratievak ter hoogte van ingang Noord worden banners getoond met onder meer waarschuwingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
6 uur geleden