Klimaatactivisten XR demonstreren bij ministerie van Financiën
DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) demonstreren donderdagochtend bij het ministerie van Financiën in Den Haag. Ze blokkeren de hoofdingang, waardoor daar niemand naar binnen kan.
Met de actie protesteren de activisten tegen overheidssubsidies voor de fossiele industrie. "Na maanden wachten bleken het grotendeels langetermijnplannen te zijn die doorgegeven worden aan een volgend kabinet. De klimaat- en ecologische crisis laten geen ruimte voor uitstel. De regering moet per direct alle fossiele subsidies afschaffen", aldus de organisatie.
Als gevolg van de actie stonden enkele honderden medewerkers van het ministerie even buiten in de regen, maar later konden ze via een alternatieve ingang toch het gebouw in. De politie is gearriveerd. Er zijn enkele tientallen activisten aanwezig.
De klimaatactivisten kondigen aan op zaterdag 6 april opnieuw de A12 in Den Haag te gaan blokkeren, naar eigen zeggen voor de 37e keer.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
8 uur geleden