Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactivisten XR demonstreren bij ministerie van Financiën

Klimaatactivisten XR demonstreren bij ministerie van Financiën

DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) demonstreren donderdagochtend bij het ministerie van Financiën in Den Haag. Ze blokkeren de hoofdingang, waardoor daar niemand naar binnen kan.

Met de actie protesteren de activisten tegen overheidssubsidies voor de fossiele industrie. "Na maanden wachten bleken het grotendeels langetermijnplannen te zijn die doorgegeven worden aan een volgend kabinet. De klimaat- en ecologische crisis laten geen ruimte voor uitstel. De regering moet per direct alle fossiele subsidies afschaffen", aldus de organisatie.

Als gevolg van de actie stonden enkele honderden medewerkers van het ministerie even buiten in de regen, maar later konden ze via een alternatieve ingang toch het gebouw in. De politie is gearriveerd. Er zijn enkele tientallen activisten aanwezig.

De klimaatactivisten kondigen aan op zaterdag 6 april opnieuw de A12 in Den Haag te gaan blokkeren, naar eigen zeggen voor de 37e keer.

Meer uit Binnenland

Nederlandse militairen in Polen meteen in actie, maar loos alarm

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.

1 uur geleden
Honderden mensen bij chanoekaviering op Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.

1 uur geleden
Vier aanhoudingen bij extreemrechts protest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.

3 uur geleden
Zon komt weer naar ons toe, dagen worden langer

DEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.

3 uur geleden
Camiel Jansen benoemd tot nieuwe Componist der Nederlanden

UTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.

3 uur geleden
Generaal speelt liefdeskoerier voor uitgezonden militairen

ZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosnië dient.

4 uur geleden
Verdachte steekpartij Amsterdam is 29-jarige Amsterdammer

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdag is opgepakt na een steekincident in Amsterdam is een 29-jarige Amsterdammer, meldt de politie zondag. In een appartementencomplex aan de Menadostraat (wijk Zeeburg) zijn zaterdagmiddag drie mensen neergestoken. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht en verkeren niet in levensgevaar.

4 uur geleden