Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactivisten XR demonstreren bij ministerie van Financiën

Klimaatactivisten XR demonstreren bij ministerie van Financiën

DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) demonstreren donderdagochtend bij het ministerie van Financiën in Den Haag. Ze blokkeren de hoofdingang, waardoor daar niemand naar binnen kan.

Met de actie protesteren de activisten tegen overheidssubsidies voor de fossiele industrie. "Na maanden wachten bleken het grotendeels langetermijnplannen te zijn die doorgegeven worden aan een volgend kabinet. De klimaat- en ecologische crisis laten geen ruimte voor uitstel. De regering moet per direct alle fossiele subsidies afschaffen", aldus de organisatie.

Als gevolg van de actie stonden enkele honderden medewerkers van het ministerie even buiten in de regen, maar later konden ze via een alternatieve ingang toch het gebouw in. De politie is gearriveerd. Er zijn enkele tientallen activisten aanwezig.

De klimaatactivisten kondigen aan op zaterdag 6 april opnieuw de A12 in Den Haag te gaan blokkeren, naar eigen zeggen voor de 37e keer.

Meer uit Binnenland

Aantal schademeldingen beving Zeerijp ruim verdubbeld

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.

20 minuten geleden
Zoon Sunny Bergman wil aangifte doen na antihomogeweld

VENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.

1 uur geleden
Haven Oudeschild op Texel loopt vol voor sinterklaasintocht

TEXEL (ANP) - Langs de haven van Oudeschild op Texel staan zaterdagochtend al vele honderden mensen klaar voor de landelijke sinterklaasintocht. Het terrein is sinds 09.00 uur open.

2 uur geleden
Primark roept onveilige fopspeenclips terug

AMSTERDAM (ANP) - Primark roept twee setjes fopspeenclips terug. Ze zouden niet veilig zijn. Wat het risico inhoudt, meldt de kledingketen niet.

3 uur geleden
Laatste column Joost Prinsen in DPG-kranten gepubliceerd

AMSTERDAM (ANP) - De laatste aflevering van 'Joost weet het', de column van de onlangs overleden Joost Prinsen, is zaterdag gepubliceerd in de DPG-titels waarvoor hij schreef, waaronder het AD. De acteur, presentator en columnist overleed vorige week maandag op 83-jarige leeftijd.

4 uur geleden
Weer vogelgriep vastgesteld in Drogeham, net als een week eerder

DROGEHAM (ANP) - In het Friese dorp Drogeham is vogelgriep aangetroffen in een legkippenbedrijf, een week nadat dit werd vastgesteld bij een andere firma op nog geen kilometer afstand. Het ministerie van Landbouw meldt dat circa 117.000 kippen worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) om verdere verspreiding te voorkomen.

12 uur geleden
Zwartboek over geweld tegen moskee, 'bijna verdubbeld'

ROTTERDAM (ANP) - Een onderzoekstak van K9, het samenwerkingsverband van Nederlandse moskeekoepels, heeft een zogeheten zwartboek gepubliceerd over "het toenemende geweld tegen moskeeën in Nederland". Volgens K9 is het aantal incidenten tussen 2015 en 2025 bijna verdubbeld vergeleken met de tien jaar ervoor: 369 tegenover 192.

14 uur geleden