Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactivisten XR blokkeren Zuid-Hollandlaan in Den Haag

Klimaatactivisten XR blokkeren Zuid-Hollandlaan in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een kleine honderd klimaatactivisten van Extinction Rebellion zijn erin geslaagd een weg in Den Haag te blokkeren. Aanvankelijk hield de politie de demonstranten tegen bij de Utrechtsebaan (A12), maar even later lukte het ze alsnog om op de nabijgelegen Zuid-Hollandlaan te gaan zitten.

De politie riep kort nadat de activisten de weg op waren gegaan dat ze worden aangehouden. De groep is iets verplaatst zodat het verkeer er makkelijker langs kan.

Rond 13.00 uur kwamen honderden betogers aan bij de A12, onder wie de bekende klimaatactivist Greta Thunberg. De actievoerders wilden de weg voor de 37e keer blokkeren. De politie wist dat te voorkomen. Het verkeer rijdt nog over de Utrechtsebaan.

Internationale acties

Thunberg is erbij omdat tijdens de blokkade nieuwe internationale acties worden aangekondigd tegen zogenoemde fossiele subsidies, waarmee fiscale voordelen voor bedrijven in de fossiele sector worden bedoeld. De Zweedse klimaatactivist zit niet bij de groep op de Zuid-Hollandlaan.

De politie is massaal aanwezig en riep om dat het niet is toegestaan de snelweg te betreden en dat er geweld kan worden gebruikt als dat wel gebeurt. Zeker drie personen zijn door agenten meegenomen toen ze langs de politie de A12 probeerden op te gaan, zag een verslaggever van het ANP.

Politiebusjes

De activisten worden verwezen naar de nabijgelegen Laan van Reagan en Gorbatsjov om te demonstreren. Op de snelweg staan meer dan twintig politiebusjes van onder meer de mobiele eenheid. Ook is er politie te paard aanwezig en hangt er een drone in de lucht. De betogers maken muziek en zingen leuzen. Ook hebben ze XR-vlaggen en spandoeken bij zich met teksten als 'Stop fossiele subsidies!' en 'Deze weg loopt dood'.

Vorige week mislukte een poging van de klimaatactivisten om de snelweg A10 in Amsterdam af te zetten. Bij die actie werden 25 mensen opgepakt.

Meer uit Binnenland

Vuurbol gezien vanuit meerdere regio's, waarschijnlijk meteoor

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.

5 uur geleden
Ambassade waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor bosbranden

PARIJS (ANP) - De Nederlandse ambassade in Parijs raadt Nederlanders in Frankrijk aan goed voorbereid op pad te gaan vanwege de natuur- en bosbranden die op verschillende plekken in het land woeden. Zo doen toeristen er goed aan om hun reis- en zorgverzekering te controleren op de dekking bij natuurrampen en is het handig om flessen water en een powerbank achter de hand te hebben.

10 uur geleden
Familie slachtoffer Nijmegen: Bruls loopt vooruit op onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De familie van de 18-jarige Jahfairel die dinsdag in Nijmegen werd doodgeschoten, vindt het "onbegrijpelijk" dat burgemeester Hubert Bruls van de Gelderse stad "vooruitloopt op een strafrechtelijk onderzoek dat nog in volle gang is". Bruls stelde vrijdag dat aan de schietpartij het nodige is voorafgegaan en dat het "geen willekeurig geweld" was.

10 uur geleden
Ruim 42.000 Vierdaagsewandelaars halen de eindstreep

NIJMEGEN (ANP) - Na vier dagen hebben 42.137 deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse de finish bereikt, meldt de organisatie. Zij krijgen allemaal het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste dag vielen nog 313 mensen uit of verschenen niet aan de start. Vorig jaar bereikte een recordaantal van 42.777 mensen de eindstreep.

11 uur geleden
Grootste deel wandelaars Nijmeegse Vierdaagse is binnen

NIJMEGEN (ANP) - Het grootste deel van de wandelaars van de Nijmeegse Vierdaagse is gefinisht. Rond 16.45 uur waren zo'n 35.000 van de 42.000 lopers binnen. De sfeer zat er goed in, veel lachende gezichten en sommige wandelaars liepen met blikjes bier. Overal in de stad wordt flink gefeest. De wandelaars dragen bijna allemaal kleurige bossen gladiolen.

13 uur geleden
Vanaf zaterdag al handhaving verbod vrachtverkeer Merwedebrug

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat eerder handhaven op het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug. Camera's die het mogelijk maken overtreders te identificeren, worden dit weekend opgehangen en meteen in gebruik genomen. Eerder zou handhaving pas op maandag van start gaan.

14 uur geleden
Première & JULIET toch uitgesteld door waterschade Beatrixtheater

UTRECHT (ANP) - De première van de nieuwe musical & JULIET wordt toch uitgesteld. De voorstelling zou vanaf begin september in het Beatrix Theater in Utrecht te zien zijn, maar de herstelwerkzaamheden na de grote waterschade in het theater duren langer dan gepland, meldt Stage Entertainment Nederland. De eerste try-out staat nu gepland op 24 september, de première is verplaatst naar 7 oktober.

14 uur geleden