Klimaatactivisten willen voor derde dag op rij A12 blokkeren
DEN HAAG (ANP) - Voor de derde dag op rij wil actiegroep Extinction Rebellion (XR) de A12 in Den Haag gaan blokkeren. Na een weekend vol acties, waarmee de groep een einde aan fossiele subsidies eist, wordt dit de eerste doordeweekse dag van het klimaatprotest.
XR heeft aangekondigd dat activisten elke dag om 12.00 uur terug zullen keren naar de snelweg. De gemeente wil dat absoluut niet hebben. De A12 is immers een van de belangrijkste verkeersaders de stad in. "Ik ga niet over de doelen die men nastreeft, maar maak mij grote zorgen over de ontwrichtende acties die voor de komende werkdagen zijn aangekondigd", stelde burgemeester Jan van Zanen zondag.
Het is nog onduidelijk hoeveel XR-activisten ditmaal zullen verschijnen bij de tunnelbak, die langs de tijdelijke Tweede Kamer en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat loopt. Op de eerste dag kwamen zaterdag duizenden mensen af op het protest. De gemeente schatte het totaal op ongeveer negenduizend demonstranten. Op zondag waren het er al een stuk minder. De politie greep beide dagen in. Aangehouden betogers werden per bus afgevoerd naar het ADO-stadion. Daar werden veruit de meesten direct weer vrijgelaten.
Zaterdag meldde de politie ruim 2400 aanhoudingen, zondag waren het er ruim vijfhonderd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
30 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname".
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.
5 uur geledenGENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
11 uur geleden