Klimaatactivisten voeren in badkleding actie op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion hebben zaterdag op Schiphol in badkleding geprotesteerd. Ze hadden tickets naar Dublin gekocht om achter de paspoortcontrole te komen, maar volgens een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee zijn ze niet gaan vliegen. Niemand is aangehouden en de betogers zijn uit zichzelf vertrokken.
Op beelden bij de lokale Amsterdamse zender AT5 is te zien dat de betogers spandoeken bij zich hebben, met een strandbal gooien en in zwemkleding dansen. Het ging om zo'n tien tot vijftien personen, aldus de marechaussee. De actievoerders, die in een filmpje op Facebook zeiden dat ze 5 euro voor hun ticket hadden betaald, protesteerden onder meer tegen goedkope vliegtickets.
De actiegroep zegt verder over het protest: "Wij eisen dat de overheid tenminste 3,2 miljard euro aan fiscale voordelen voor de luchtvaartsector afschaft; dat deze miljarden besteed worden aan effectief beleid om de klimaat- en ecologische crisis te bestrijden en dat de luchtvaartsector haar CO2-uitstoot terugbrengt naar netto nul in 2025."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Nederland wonen voor het eerst meer ouderen dan jongeren. Ongeveer 3,76 miljoen mensen zijn 65 jaar of ouder, terwijl er bijna 3,72 miljoen mensen van jonger dan 20 zijn. Statistiekbureau CBS zegt dat dit zowel door vergrijzing als door migratie komt.
22 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren betalen volgend jaar gemiddeld 3,9 procent hogere gemeentelijke woonlasten, meldt Vereniging Eigen Huis (VEH) op basis van een steekproef onder 106 gemeenten. De aanslag voor onroerendezaakbelasting (OZB), riool- en afvalstoffenheffing komt in 2026 gemiddeld uit op 1001 euro per huishouden en gaat daarmee voor het eerst de grens van 1000 euro over.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De dekking van de Verenigde Staten voelt nu "veilig genoeg" voor Oekraïne en zijn Europese bondgenoten om ook offers te kunnen brengen in de vredesonderhandelingen met Rusland, zegt premier Dick Schoof. De VS hebben volgens hem beloofd te hulp te komen als Rusland een toekomstige wapenstilstand zou schenden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Moskou vindt dat Nederlandse kabinetsleden "alle perken te buiten" zijn gegaan met uitspraken tegen Rusland van de afgelopen tijd. De Russische ambassade spreekt in een verklaring van dreigende opmerkingen, "om nog maar te zwijgen over de volstrekt onacceptabele, grove toon van hun uitspraken over de Russische leiding". De missie roept de Nederlandse autoriteiten op te stoppen met "anti-Russische hysterie en serieus na te denken over waar ze hun land naartoe leiden".
9 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse politie heeft een Nederlandse vrouw aangehouden die in eigen land wordt gezocht voor het seksueel uitbuiten van minderjarigen, bezit van kinderporno, mensenhandel, drugshandel en vrijheidsberoving. De krant El País meldt dat de vrouw nu ook wordt verdacht van het achterlaten van kinderen.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het belangrijkste voor ons is dat de verdachten ter verantwoording zijn geroepen." Dit zeggen de nabestaanden van de vier kinderen die zijn omgekomen bij het ongeluk met een Stint op een spoorwegovergang in Oss in reactie op het requisitoir van het Openbaar Ministerie.
11 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De vader van de twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond zijn gevonden in hun woning in Moergestel is aangehouden. De 49-jarige man wordt verdacht "van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de woning", meldt de politie. Een woordvoerster van de politie wilde daar geen verdere uitleg bij geven. Ze zei dat het onderzoek nog gaande is.
11 uur geleden