Klimaatactivisten verwijderd uit vertrekhal Eindhoven Airport
EINDHOVEN (ANP) - De politie en de Koninklijke Marechaussee zijn zaterdag rond 15.30 uur begonnen met het verwijderen van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) uit de vertrekhal op Eindhoven Airport. Het gaat om zo'n dertig actievoerders. Zij zijn allemaal aangehouden en afgevoerd in bussen. Rond 16.00 uur was de ontruiming klaar.
Een aantal actievoerders verliet kort voor de ontruiming vrijwillig de groep na een oproep van de marechaussee.
Rond het middaguur verzamelden tientallen activisten zich op een grasveld bij de vertrekterminal. 31 klimaatactivisten zijn aangehouden omdat zij probeerden door een hek op het luchthaventerrein te komen. Na ongeveer een uur verplaatste het protest zich naar de vertrekhal.
XR zegt "redelijk tevreden" te zijn met de protestactie. "We hebben de klimaat- en ecologische crisis weer op de kaart gezet en onze eisen duidelijk gemaakt", laat een woordvoerder weten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiƫnten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
8 uur geleden