Klimaatactivisten verwijderd uit vertrekhal Eindhoven Airport
EINDHOVEN (ANP) - De politie en de Koninklijke Marechaussee zijn zaterdag rond 15.30 uur begonnen met het verwijderen van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) uit de vertrekhal op Eindhoven Airport. Het gaat om zo'n dertig actievoerders. Zij zijn allemaal aangehouden en afgevoerd in bussen. Rond 16.00 uur was de ontruiming klaar.
Een aantal actievoerders verliet kort voor de ontruiming vrijwillig de groep na een oproep van de marechaussee.
Rond het middaguur verzamelden tientallen activisten zich op een grasveld bij de vertrekterminal. 31 klimaatactivisten zijn aangehouden omdat zij probeerden door een hek op het luchthaventerrein te komen. Na ongeveer een uur verplaatste het protest zich naar de vertrekhal.
XR zegt "redelijk tevreden" te zijn met de protestactie. "We hebben de klimaat- en ecologische crisis weer op de kaart gezet en onze eisen duidelijk gemaakt", laat een woordvoerder weten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
4 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.
5 uur geleden