Klimaatactivisten verwijderd uit vertrekhal Eindhoven Airport
EINDHOVEN (ANP) - De politie en de Koninklijke Marechaussee zijn zaterdag rond 15.30 uur begonnen met het verwijderen van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) uit de vertrekhal op Eindhoven Airport. Het gaat om zo'n dertig actievoerders. Zij zijn allemaal aangehouden en afgevoerd in bussen. Rond 16.00 uur was de ontruiming klaar.
Een aantal actievoerders verliet kort voor de ontruiming vrijwillig de groep na een oproep van de marechaussee.
Rond het middaguur verzamelden tientallen activisten zich op een grasveld bij de vertrekterminal. 31 klimaatactivisten zijn aangehouden omdat zij probeerden door een hek op het luchthaventerrein te komen. Na ongeveer een uur verplaatste het protest zich naar de vertrekhal.
XR zegt "redelijk tevreden" te zijn met de protestactie. "We hebben de klimaat- en ecologische crisis weer op de kaart gezet en onze eisen duidelijk gemaakt", laat een woordvoerder weten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
26 minuten geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt "ruim" voor 30 januari klaar te zijn met de inhoudelijke gesprekken tussen D66, VVD en CDA over een coalitieakkoord zodat "voldoende tijd" overblijft om te praten met andere partijen over een vorm van samenwerking. Dat zei Jetten donderdag voor aanvang van een nieuwe dag van formatieoverleg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer maakt zich zorgen over de betaalbaarheid van treinkaartjes. PVV, GroenLinks-PvdA, D66, VVD en ChristenUnie vroegen daar aandacht voor in een debat over het spoor. Maar de oplossingen die ze voorstellen, verschillen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
3 uur geleden