Klimaatactivisten verstoren jaarvergadering Porsche
STUTTGART (ANP/DPA) - Klimaatactivisten verstoorden woensdag de jaarlijkse algemene vergadering van het Duitse automerk Porsche in Stuttgart. Tijdens de toespraak van topman Oliver Blume stond een vrouw op en riep onder meer "vuile dividenden". Ook hield ze een spandoek omhoog met de tekst "onteigen nazi-erfgoed". De vrouw werd kort daarna verwijderd uit de zaal door een beveiliger.
Buiten het gebouw stonden ook activisten van milieugroep Letzten Generation. Zij probeerden een oprit te blokkeren naar de bijeenkomst. Naar verluidt lijmde een activiste zich vast aan een sportwagen van Porsche en besmeurde ze de auto met rode verf. Ook toonde de vrouw, zonder duidelijke reden, haar blote borsten. Volgens de activisten protesteren ze tegen luxe auto's, die in hun ogen samengaan met wereldwijde uitbuiting en vernietiging. Ook klagen de demonstranten over de winsten die Porsche maakt en de rol die oprichter Ferdinand Porsche speelde in het nationaalsocialisme.
Bekend is dat Ferdinand Porsche, de ontwerper van het eerste model van het merk, in de jaren 30 subsidies kreeg van Adolf Hitler. Porsche bouwde tijdens de Tweede Wereldoorlog ook militaire voertuigen voor de nazi's, zoals meerdere Duitse autofabrikanten dat deden. In deze periode werden ook dwangarbeiders ingezet.
Begin mei waren er ook al protesten op de algemene vergadering van de Volkswagen-groep.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.
10 minuten geledenREDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft maandag nieuwe richtlijnen gepresenteerd voor het ontwerpen van zijn AI-modellen. Daarmee probeert het tech- en softwareconcern zorgen over AI weg te nemen. De strekking van de ontwerpgedragscode is "Mensen zijn belangrijker dan AI".
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager geopend, na de winsten die op vrijdag nog werden geboekt. De chipbedrijven op Wall Street stonden onder druk nadat grote AI-bedrijven hadden opgeroepen om de ontwikkeling van modellen voor kunstmatige intelligentie bewust te vertragen. De olieprijzen stegen weer, wat zorgde voor winsten in de oliesector.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie Nederlandse Brouwers is een petitie gestart tegen een verhoging van de belasting op bier, maakte de organisatie bekend in aanloop naar Prinsjesdag. "Uit wat nu bekend is, wacht de biersector een opeenstapeling van lastenverzwaringen: indexering van de bieraccijns, een hogere heffing op water, en afschaffing van het kleinbrouwerstarief", waarschuwen de brouwers.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat het komende cao-jaar inzetten op een loonsverhoging van 5,5 procent plus 80 euro. De vakbond kiest ervoor om een deel van de loonsverhoging in euro's te eisen. "Hiermee gaan de laagste inkomens er meer op vooruit dan de hoogste", legt arbeidsvoorwaardencoördinator van FNV Jacqie van Stigt uit.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De almaar stijgende energie- en brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten zijn zorgwekkend. Dat heeft bestuurder Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) maandag gezegd op een evenement in Berlijn. Door die stijgende prijzen kan de inflatie nog verder aangewakkerd worden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schoonmakers gaan deze week van maandag tot en met vrijdag staken op Schiphol, stations en andere plekken in Nederland, kondigt vakbond FNV aan. Daarmee protesteren ze tegen een cao die vakbond CNV en werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland hebben afgesloten. Ongeveer 10 procent van alle schoonmakers is lid van de grootste vakbond van Nederland, zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts.
3 uur geleden