Klimaatactivisten tonen frustratie in Madrid
MADRID (ANP/RTR) - Activisten hebben zaterdag hun frustratie over het uitblijven van resultaat bij de klimaatonderhandelingen in Madrid getoond door buiten het vergadergebouw gedroogde mest te storten en een ophangingstafereel te ensceneren.
Het protest van de actiegroep Extinction Rebellion moest samenvallen met de sluiting van de COP 25-top, waar de deelnemers het niet eens konden worden over de realisatie van het klimaatakkoord van Parijs uit 2015. "Het lijkt op een herschikking van de dekstoelen op de Titanic. Het geneuzel over kooldioxideberekeningen tijdens deze conferentie past totaal niet bij de noodsituatie waarin onze planeet verkeert", lichtte de organisatie toe.
Twaalf ER-leden stonden buiten met een strop op de nek op smeltende blokken ijs, als symbool voor de twaalf maanden die de wereld nog resten voor de volgende klimaatbijeenkomst. Dan moeten de afspraken die in Parijs zijn gemaakt worden nagekomen. Op de stronthoop was de boodschap "hier houdt de bullshit op" bevestigd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
4 uur geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
5 uur geleden