Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactivisten tonen frustratie in Madrid

Klimaatactivisten tonen frustratie in Madrid

MADRID (ANP/RTR) - Activisten hebben zaterdag hun frustratie over het uitblijven van resultaat bij de klimaatonderhandelingen in Madrid getoond door buiten het vergadergebouw gedroogde mest te storten en een ophangingstafereel te ensceneren.

Het protest van de actiegroep Extinction Rebellion moest samenvallen met de sluiting van de COP 25-top, waar de deelnemers het niet eens konden worden over de realisatie van het klimaatakkoord van Parijs uit 2015. "Het lijkt op een herschikking van de dekstoelen op de Titanic. Het geneuzel over kooldioxideberekeningen tijdens deze conferentie past totaal niet bij de noodsituatie waarin onze planeet verkeert", lichtte de organisatie toe.

Twaalf ER-leden stonden buiten met een strop op de nek op smeltende blokken ijs, als symbool voor de twaalf maanden die de wereld nog resten voor de volgende klimaatbijeenkomst. Dan moeten de afspraken die in Parijs zijn gemaakt worden nagekomen. Op de stronthoop was de boodschap "hier houdt de bullshit op" bevestigd.

Meer uit Buitenland

Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

1 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

2 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

8 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

8 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

8 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

8 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

10 uur geleden