Klimaatactivisten tonen frustratie in Madrid
MADRID (ANP/RTR) - Activisten hebben zaterdag hun frustratie over het uitblijven van resultaat bij de klimaatonderhandelingen in Madrid getoond door buiten het vergadergebouw gedroogde mest te storten en een ophangingstafereel te ensceneren.
Het protest van de actiegroep Extinction Rebellion moest samenvallen met de sluiting van de COP 25-top, waar de deelnemers het niet eens konden worden over de realisatie van het klimaatakkoord van Parijs uit 2015. "Het lijkt op een herschikking van de dekstoelen op de Titanic. Het geneuzel over kooldioxideberekeningen tijdens deze conferentie past totaal niet bij de noodsituatie waarin onze planeet verkeert", lichtte de organisatie toe.
Twaalf ER-leden stonden buiten met een strop op de nek op smeltende blokken ijs, als symbool voor de twaalf maanden die de wereld nog resten voor de volgende klimaatbijeenkomst. Dan moeten de afspraken die in Parijs zijn gemaakt worden nagekomen. Op de stronthoop was de boodschap "hier houdt de bullshit op" bevestigd.
Meer uit Buitenland
POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
5 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
8 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
8 uur geleden