Klimaatactivisten tonen frustratie in Madrid
MADRID (ANP/RTR) - Activisten hebben zaterdag hun frustratie over het uitblijven van resultaat bij de klimaatonderhandelingen in Madrid getoond door buiten het vergadergebouw gedroogde mest te storten en een ophangingstafereel te ensceneren.
Het protest van de actiegroep Extinction Rebellion moest samenvallen met de sluiting van de COP 25-top, waar de deelnemers het niet eens konden worden over de realisatie van het klimaatakkoord van Parijs uit 2015. "Het lijkt op een herschikking van de dekstoelen op de Titanic. Het geneuzel over kooldioxideberekeningen tijdens deze conferentie past totaal niet bij de noodsituatie waarin onze planeet verkeert", lichtte de organisatie toe.
Twaalf ER-leden stonden buiten met een strop op de nek op smeltende blokken ijs, als symbool voor de twaalf maanden die de wereld nog resten voor de volgende klimaatbijeenkomst. Dan moeten de afspraken die in Parijs zijn gemaakt worden nagekomen. Op de stronthoop was de boodschap "hier houdt de bullshit op" bevestigd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
5 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
22 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
22 uur geleden