Klimaatactivisten lijmen zich vast in Britse Lagerhuis
LONDEN (ANP/RTR) - In Londen hebben klimaatactivisten van Extinction Rebellion zich vrijdag vastgelijmd rond de voorzittersstoel van het Britse Lagerhuis. Op Twitter hebben de activisten een foto van de actie geplaatst. Daarop staan vijf mensen in een verder lege parlementszaal. Twee van hen hebben een spandoek vast met de tekst "laat de bevolking beslissen" en "burgerforum nu". Ook buiten het parlement voerden de klimaatactivisten actie.
De actievoerders zijn het parlement en de vergaderzaal onder andere binnengekomen via de rondleidingen die door het gebouw worden gegeven. De Londense politie liet weten zes personen te hebben aangehouden in verband met deze demonstratie. In samenwerking met de beveiligingsdienst van het parlementsgebouw wordt onderzocht hoe dit incident kon gebeuren.
Extinction Rebellion heeft eerder in Londen acties gehouden waarbij onder meer het verkeer werd platgelegd. Ook in Nederland zijn activisten van de groep actief.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De juridisch directeur van Goldman Sachs, Kathryn Ruemmler, stapt op bij de Amerikaanse zakenbank na ophef over haar nauwe banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat liet topman David Solomon weten.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.
10 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.
10 uur geleden