Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactivisten houden mars naar A12-protest in Den Haag

Klimaatactivisten houden mars naar A12-protest in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten houden een protestmars in aanloop naar de volgende A12-blokkade tegen fossiele subsidies in Den Haag. Deze keer vertrekken vanaf drie plaatsen groepen betogers richting Den Haag: vanuit Arnhem, Alkmaar en Almere. De mars begint aanstaande zondag in alle drie de steden.

Actiegroep Extinction Rebellion (XR) heeft voor iedere dag daarna trajecten van zo'n 20 kilometer uitgezet. Op een actiesite, A12mars.nl, hebben ze de beoogde routes gezet. Die gaan van treinstation naar treinstation, zodat het makkelijk is om deel te nemen. "Deze actie is publieksvriendelijk en geheel binnen alle wettelijke kaders", benadrukt de groep daarop.

Dat laatste geldt niet noodzakelijkerwijs voor het centrale protest in Den Haag. Vanaf 9 september wil XR daar opnieuw het verkeer blokkeren op de A12, een van de belangrijkste toegangswegen de stad in. Het protest wordt onder meer daar gehouden, omdat het op steenworp afstand van het tijdelijke Tweede Kamergebouw is. Eerdere acties draaiden uit op politie-ingrijpen.

Een snelwegblokkade is wat de rechtbank in Den Haag betreft strafbaar. De rechter deelde begin augustus nog diverse taakstraffen uit aan zeven mensen die hadden opgeroepen tot deelname aan een eerdere actie op de snelweg, in januari. Het Openbaar Ministerie oordeelde dat het blokkeren van het snelwegverkeer gevaarlijk is en vervolgde hen wegens opruiing. De rechter ging daarin mee. De veroordeelden zijn in beroep gegaan. XR vindt dat het blokkeren van een snelweg wel degelijk zou moeten kunnen binnen de Nederlandse wetgeving.

Meer uit Binnenland

Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

47 minuten geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

2 uur geleden
Populaire skigebieden Lech en Zürs weer bereikbaar na lawine

LECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.

3 uur geleden
Verdachte mishandeling agent bij asielprotest Den Haag nog vast

DEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.

4 uur geleden
Vrouw (81) omgekomen bij ongeluk op A59 na spookrijden

WAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.

4 uur geleden
Snelweg A59 bij Waalwijk weer open na ongeluk

DEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.

4 uur geleden
Warm lenteweer in aantocht met zon en droge periodes

HOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.

5 uur geleden