Klimaatactivisten gearresteerd tijdens nieuwjaarsconcert in Wenen
WENEN (ANP) - De Oostenrijkse politie heeft zes klimaatactivisten opgepakt die het wereldberoemde nieuwjaarsconcert in Wenen wilden verstoren, melden lokale media. Het optreden van het Wiener Philharmoniker wordt elk jaar in tientallen landen live op de televisie uitgezonden, ook in Nederland.
Het concert onder leiding van dirigent Franz Welser-Möst begon aan het einde van de ochtend in de Wiener Musikverein. De krant Kurier meldt dat de activisten in de concertzaal zaten en aan het begin van het concert werden geïdentificeerd. Ze werden even later door agenten in burgerkleding aangehouden.
Na hun aanhouding bleek dat de activisten lijm bij zich hadden, aldus Oostenrijkse media. Wat ze precies van plan waren, is niet bekend. De actie is opgeëist door de Oostenrijkse tak van Letzte Generation (Laatste Generatie). Die zegt dat de activisten tijdens het concert een spandoek omhoog wilden houden.
De politie hield al rekening met eventuele verstoringen van het nieuwjaarsconcert, dat voor het eerst sinds de coronapandemie weer in een volle zaal werd gehouden. Klimaatactivisten kwamen vorig jaar veelvuldig in het nieuws door onder meer wegen te blokkeren en kunstwerken te besmeuren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
14 uur geleden