Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactivisten gearresteerd tijdens nieuwjaarsconcert in Wenen

Klimaatactivisten gearresteerd tijdens nieuwjaarsconcert in Wenen

WENEN (ANP) - De Oostenrijkse politie heeft zes klimaatactivisten opgepakt die het wereldberoemde nieuwjaarsconcert in Wenen wilden verstoren, melden lokale media. Het optreden van het Wiener Philharmoniker wordt elk jaar in tientallen landen live op de televisie uitgezonden, ook in Nederland.

Het concert onder leiding van dirigent Franz Welser-Möst begon aan het einde van de ochtend in de Wiener Musikverein. De krant Kurier meldt dat de activisten in de concertzaal zaten en aan het begin van het concert werden geïdentificeerd. Ze werden even later door agenten in burgerkleding aangehouden.

Na hun aanhouding bleek dat de activisten lijm bij zich hadden, aldus Oostenrijkse media. Wat ze precies van plan waren, is niet bekend. De actie is opgeëist door de Oostenrijkse tak van Letzte Generation (Laatste Generatie). Die zegt dat de activisten tijdens het concert een spandoek omhoog wilden houden.

De politie hield al rekening met eventuele verstoringen van het nieuwjaarsconcert, dat voor het eerst sinds de coronapandemie weer in een volle zaal werd gehouden. Klimaatactivisten kwamen vorig jaar veelvuldig in het nieuws door onder meer wegen te blokkeren en kunstwerken te besmeuren.

Meer uit Buitenland

VN-rapport: honderden trekvissoorten moeten worden beschermd

CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.

35 minuten geleden
Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

2 uur geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

2 uur geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

4 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

9 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

9 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

12 uur geleden