Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactivisten gearresteerd tijdens nieuwjaarsconcert in Wenen

Klimaatactivisten gearresteerd tijdens nieuwjaarsconcert in Wenen

WENEN (ANP) - De Oostenrijkse politie heeft zes klimaatactivisten opgepakt die het wereldberoemde nieuwjaarsconcert in Wenen wilden verstoren, melden lokale media. Het optreden van het Wiener Philharmoniker wordt elk jaar in tientallen landen live op de televisie uitgezonden, ook in Nederland.

Het concert onder leiding van dirigent Franz Welser-Möst begon aan het einde van de ochtend in de Wiener Musikverein. De krant Kurier meldt dat de activisten in de concertzaal zaten en aan het begin van het concert werden geïdentificeerd. Ze werden even later door agenten in burgerkleding aangehouden.

Na hun aanhouding bleek dat de activisten lijm bij zich hadden, aldus Oostenrijkse media. Wat ze precies van plan waren, is niet bekend. De actie is opgeëist door de Oostenrijkse tak van Letzte Generation (Laatste Generatie). Die zegt dat de activisten tijdens het concert een spandoek omhoog wilden houden.

De politie hield al rekening met eventuele verstoringen van het nieuwjaarsconcert, dat voor het eerst sinds de coronapandemie weer in een volle zaal werd gehouden. Klimaatactivisten kwamen vorig jaar veelvuldig in het nieuws door onder meer wegen te blokkeren en kunstwerken te besmeuren.

Meer uit Buitenland

'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

27 minuten geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

8 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

9 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

9 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

10 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

10 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

11 uur geleden