Klimaatactivisten gearresteerd tijdens nieuwjaarsconcert in Wenen
WENEN (ANP) - De Oostenrijkse politie heeft zes klimaatactivisten opgepakt die het wereldberoemde nieuwjaarsconcert in Wenen wilden verstoren, melden lokale media. Het optreden van het Wiener Philharmoniker wordt elk jaar in tientallen landen live op de televisie uitgezonden, ook in Nederland.
Het concert onder leiding van dirigent Franz Welser-Möst begon aan het einde van de ochtend in de Wiener Musikverein. De krant Kurier meldt dat de activisten in de concertzaal zaten en aan het begin van het concert werden geïdentificeerd. Ze werden even later door agenten in burgerkleding aangehouden.
Na hun aanhouding bleek dat de activisten lijm bij zich hadden, aldus Oostenrijkse media. Wat ze precies van plan waren, is niet bekend. De actie is opgeëist door de Oostenrijkse tak van Letzte Generation (Laatste Generatie). Die zegt dat de activisten tijdens het concert een spandoek omhoog wilden houden.
De politie hield al rekening met eventuele verstoringen van het nieuwjaarsconcert, dat voor het eerst sinds de coronapandemie weer in een volle zaal werd gehouden. Klimaatactivisten kwamen vorig jaar veelvuldig in het nieuws door onder meer wegen te blokkeren en kunstwerken te besmeuren.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
1 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
3 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
7 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
7 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
11 uur geleden