Klimaatactivisten demonstreren op Malieveld en willen A12 op
DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivisten gaan zaterdag op twee manieren demonstreren in Den Haag. Actiegroep Extinction Rebellion (XR) is wederom van plan de A12 te blokkeren, al mag dat niet van burgemeester Jan van Zanen. Tegelijkertijd organiseert de groep samen met andere organisaties een 'protestival' op het Malieveld, de aangewezen plek voor demonstraties in Den Haag.
Het protest op de A12 is gericht tegen fossiele subsidies. De betoging op het Malieveld draait om 'klimaatrechtvaardigheid' en richt zich tegen de nieuwe rechtse regeringscoalitie. XR trekt hier samen op met organisaties als Fossielvrij NL en MiGreat.
"De plannen van het nieuwe kabinet zijn niet alleen rampzalig voor het klimaatbeleid, maar ook op veel andere gebieden. Of het nu om asiel en migratie gaat, om woningbouw of om bescherming van de rechten van gemarginaliseerde groepen", stelt XR. De actiegroep blokkeerde dinsdag, toen het nieuwe kabinet werd beëdigd, ook al enkele uren de A12 ter hoogte van de Tweede Kamer. Het duurde zo'n drie uur voordat de politie die blokkade helemaal had beëindigd.
XR is onder meer boos over uitspraken die PVV-minister Marjolein Faber in het verleden heeft gedaan over klimaatverandering, waar de mens volgens haar geen invloed op heeft. Die mening staat haaks op de bevindingen van klimaatwetenschappers. Zo noemt het VN-panel van klimaatwetenschappers IPCC de menselijke invloed op de huidige opwarming "onmiskenbaar".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de 39-jarige Bob ter H. dinsdag veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, voor het bedreigen van Douwe Bob en drugsbezit. De bedreigingen begonnen nadat de zanger eind juni besloot om niet op te treden bij een Joods voetbalevenement. Douwe Bob vreesde na de bedreigingen voor de veiligheid van zijn gezin en vluchtte naar het buitenland.
13 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot dertien jaar cel voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank legde R. hiervoor in 2021 elf jaar cel op. "U was de spil in de organisatie, u was de leider", aldus het hof.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of uitkeringsinstantie UWV paspoortkopieën mocht opvragen bij gemeenten. Het AD schreef eerder al over de kwestie.
27 minuten geledenARNHEM (ANP) - Op de eerste zittingsdag in de strafzaak over de brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar heeft de rechtbank geluisterd naar persoonlijke slachtofferverklaringen. Daaruit bleek dat de gevolgen van de brand groot zijn.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rapper Kempi, wiens echte naam Jerreley Slijger is, is dinsdag door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zeven maanden. Dat is conform de eis van het Openbaar Ministerie. Ook krijgt Kempi een contactverbod en moet hij een schadevergoeding van 2000 euro betalen.
38 minuten geledenLISSE (ANP) - Voor de veertigste keer zijn gezegende bloemen vanuit Nederland vertrokken naar Rome. Zevenduizend bloemen leggen een reis van 1600 kilometer af vanuit Nederland, om vervolgens op paaszondag een kleurrijke bloemenzee te vormen op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad. Voorafgaand zegende bisschop Hans van den Hende de bloemen in de Keukenhof in Lisse.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Koert H. (58) ontkent dat hij brand heeft gesticht in de binnenstad van Arnhem. H. is van de drie verdachten de enige die daarvoor nog in voorarrest zit. Volgens het Openbaar Ministerie heeft H. met twee medeverdachten in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar een container met papier en karton in brand gestoken, waarna het vuur oversloeg en tien panden verwoestte.
3 uur geleden