Klimaatactivisten betogen tegen bouwplannen in Amsterdamse polder
AMSTERDAM (ANP) - Tientallen klimaatactivisten zijn de Lutkemeerpolder ten westen van Amsterdam ingetrokken. Leden van actiegroep Extinction Rebellion protesteren met hun 'bezetting' van het stuk groen aan de rand van de hoofdstad tegen plannen om er een groot distributiecentrum te bouwen. Ook de lokale actiegroep Behoud Lutkemeer is bij de actie betrokken.
In het gebied is nu nog ruimte voor ecologische landbouw, maar er zijn plannen om er ook bedrijvigheid toe te staan. Ahold heeft interesse getoond om er een distributiecentrum te bouwen. Of dat er echt komt is nog niet bekend, maar wat de activisten betreft moet het groen behouden blijven. De activisten laten weten dat ze het hele weekend willen blijven. Ze zetten tentjes op om te overnachten en houden aan de andere kant van de weg in een 'klimaatkamp' lezingen en workshops over klimaat en landbouw.
"Over de hele wereld staan kleinschalige, ecologische boeren en de natuur onder druk voor de belangen van multinationals en vervuilende bedrijven", stelt Extinction Rebellion. De actiegroep noemt de polder "de laatste vruchtbare grond van Amsterdam".
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.
7 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.
15 uur geleden