Klimaatactivisten bekladden graf van Charles Darwin
LONDEN (ANP/RTR) - Klimaatactivisten van Just Stop Oil hebben het graf van de Britse natuuronderzoeker Charles Darwin in Westminster Abbey beklad. De actievoerders gebruikten oranje krijtspray om "1,5 is dood" op de marmeren grafsteen te schrijven.
Dat cijfer verwijst naar het nieuws dat de gemiddelde temperatuur in een kalenderjaar voor het eerst meer dan anderhalve graad is gestegen ten opzichte van pre-industriële tijden. De actiegroep zegt dat Darwin, beroemd om zijn evolutietheorie, "zich in zijn graf zou omdraaien door het besef dat we in de zesde massa-extinctie zitten".
De politie meldt dat twee vrouwen zijn opgepakt op verdenking van het veroorzaken van schade in Westminster Abbey. "De politie werd om 10.00 uur gebeld na meldingen dat de vrouwen door beveiliging waren aangehouden", staat in een verklaring op X. Het tweetal is overgebracht naar een politiebureau.
Grote zorgen
De in 1882 overleden Darwin ligt in Westminster Abbey begraven bij andere wetenschappers, onder wie Isaac Newton en Stephen Hawking. Just Stop Oil voert vaker actie op bekende locaties. Activisten gooiden onder meer soep naar werken van Van Gogh.
De activisten maken zich grote zorgen om de opwarming van de aarde en willen dat wordt gestopt met het gebruik van fossiele brandstoffen. "Miljoenen mensen raken ontheemd, Californië staat in brand en we zijn driekwart van de wilde diersoorten verloren sinds de jaren zeventig."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
6 uur geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
8 uur geleden