Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactivisten bekladden graf van Charles Darwin

Klimaatactivisten bekladden graf van Charles Darwin

LONDEN (ANP/RTR) - Klimaatactivisten van Just Stop Oil hebben het graf van de Britse natuuronderzoeker Charles Darwin in Westminster Abbey beklad. De actievoerders gebruikten oranje krijtspray om "1,5 is dood" op de marmeren grafsteen te schrijven.

Dat cijfer verwijst naar het nieuws dat de gemiddelde temperatuur in een kalenderjaar voor het eerst meer dan anderhalve graad is gestegen ten opzichte van pre-industriële tijden. De actiegroep zegt dat Darwin, beroemd om zijn evolutietheorie, "zich in zijn graf zou omdraaien door het besef dat we in de zesde massa-extinctie zitten".

De politie meldt dat twee vrouwen zijn opgepakt op verdenking van het veroorzaken van schade in Westminster Abbey. "De politie werd om 10.00 uur gebeld na meldingen dat de vrouwen door beveiliging waren aangehouden", staat in een verklaring op X. Het tweetal is overgebracht naar een politiebureau.

Grote zorgen

De in 1882 overleden Darwin ligt in Westminster Abbey begraven bij andere wetenschappers, onder wie Isaac Newton en Stephen Hawking. Just Stop Oil voert vaker actie op bekende locaties. Activisten gooiden onder meer soep naar werken van Van Gogh.

De activisten maken zich grote zorgen om de opwarming van de aarde en willen dat wordt gestopt met het gebruik van fossiele brandstoffen. "Miljoenen mensen raken ontheemd, Californië staat in brand en we zijn driekwart van de wilde diersoorten verloren sinds de jaren zeventig."

Meer uit Buitenland

CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

1 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

1 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

2 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

2 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

5 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

6 uur geleden