Klimaatactivisten bekladden graf van Charles Darwin
LONDEN (ANP/RTR) - Klimaatactivisten van Just Stop Oil hebben het graf van de Britse natuuronderzoeker Charles Darwin in Westminster Abbey beklad. De actievoerders gebruikten oranje krijtspray om "1,5 is dood" op de marmeren grafsteen te schrijven.
Dat cijfer verwijst naar het nieuws dat de gemiddelde temperatuur in een kalenderjaar voor het eerst meer dan anderhalve graad is gestegen ten opzichte van pre-industriële tijden. De actiegroep zegt dat Darwin, beroemd om zijn evolutietheorie, "zich in zijn graf zou omdraaien door het besef dat we in de zesde massa-extinctie zitten".
De politie meldt dat twee vrouwen zijn opgepakt op verdenking van het veroorzaken van schade in Westminster Abbey. "De politie werd om 10.00 uur gebeld na meldingen dat de vrouwen door beveiliging waren aangehouden", staat in een verklaring op X. Het tweetal is overgebracht naar een politiebureau.
Grote zorgen
De in 1882 overleden Darwin ligt in Westminster Abbey begraven bij andere wetenschappers, onder wie Isaac Newton en Stephen Hawking. Just Stop Oil voert vaker actie op bekende locaties. Activisten gooiden onder meer soep naar werken van Van Gogh.
De activisten maken zich grote zorgen om de opwarming van de aarde en willen dat wordt gestopt met het gebruik van fossiele brandstoffen. "Miljoenen mensen raken ontheemd, Californië staat in brand en we zijn driekwart van de wilde diersoorten verloren sinds de jaren zeventig."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
5 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
7 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
7 uur geleden