Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactiviste Thunberg wil dat Amerikanen op Joe Biden stemmen

Klimaatactiviste Thunberg wil dat Amerikanen op Joe Biden stemmen

STOCKHOLM (ANP) - Klimaatactiviste Greta Thunberg (17) heeft Amerikanen via Twitter opgeroepen bij de komende verkiezingen op de tegenstander van president Donald Trump te stemmen. "Ga je organiseren en zorg dat iedereen op #Biden stemt", schreef Thunberg op de berichtensite.

De Zweedse tiener zei zich normaliter niet te bemoeien met partijpolitiek, maar de verkiezingen in de Verenigde Staten te belangrijk te vinden om te zwijgen. Trump staat niet bekend als een fan van Thunberg. Hij bespotte haar vorig jaar nog op Twitter. Hij maakte duidelijk het belachelijk te vinden dat Time Magazine haar had uitgeroepen tot Persoon van het Jaar.

Thunberg is een van de bekendste klimaatactivisten in de wereld. Ze begon in 2018 met een 'schoolstaking'. Ze spijbelde om actie te voeren voor een ambitieuzer klimaatbeleid en heeft ook meegedaan aan protestacties in de VS en andere landen.

De klimaatplannen van Trump en zijn tegenstander lopen nogal uiteen. Zo wil voormalig vicepresident Biden dat zijn land zich blijft houden aan het internationale klimaatverdrag van Parijs. Trump heeft juist een proces in gang gezet om uit dat akkoord te stappen. Hij vindt het verdrag schadelijk voor de VS.

Meer uit Buitenland

Hoekstra: afbouw fossiel nodig om volgende crisis te voorkomen

SANTA MARTA (ANP) - Een snellere overstap op schone energiebronnen is niet alleen noodzakelijk voor het klimaat, maar ook om minder kwetsbaar te worden voor een volgende energiecrisis. Met die boodschap is Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) naar de conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen in Colombia gekomen.

15 minuten geleden
Trump tegen Charles: VS hebben geen betere vrienden dan het VK

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.

1 uur geleden
Trump: Teheran zegt dat Iran op instorten staat

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.

2 uur geleden
Brussel wil 'opruimbeurt' voor regelgevingsproces

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.

2 uur geleden
Bultrug Timmy in schip geladen dat hem naar open zee moet brengen

WISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.

4 uur geleden
Noord-Korea eert soldaten die in Oekraïne zelfmoord pleegden

PYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.

4 uur geleden
Man bekent schuld aan geplande terreuraanslag op Swift-concert

WIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.

5 uur geleden