Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaatactivist Greta Thunberg opnieuw opgepakt bij XR-blokkade

Klimaatactivist Greta Thunberg opnieuw opgepakt bij XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - Klimaatactivist Greta Thunberg is opnieuw opgepakt door de politie bij een blokkade van Extinction Rebellion in Den Haag. Eerder op de middag werd ze ook al aangehouden op de Zuid-Hollandlaan, maar ze keerde terug in de stad nadat ze was weggevoerd in een bus met andere betogers. Daar maakte ze weer deel uit van een blokkade, dit keer op de Koningskade.

De politie haalde haar als eerste uit de groep en zette de Zweedse activist dit keer in een arrestantenbus. Meerdere actievoerders werden meegenomen in het politiebusje. Anderen gingen net als bij de eerste blokkade in een stadsbus.

Vlak na de tweede blokkade ontstond er schuin tegenover weer een blokkade, met enkele tientallen actievoerders. De politie trekt deze mensen van de weg af.

Thunberg vertelde na de eerste aanhouding vanuit de bus telefonisch tegen het ANP dat haar arrestatie rustig is verlopen. "Maar daar gaat het niet om, ik ben hier voor het klimaatdoel." De activist zei het idee te hebben dat ze haar boodschap goed heeft kunnen overbrengen in Den Haag. "Tientallen jaren wordt al beloofd actie te ondernemen. Dat gebeurt maar niet. We zullen zien of het nu wel lukt."

De klimaatactivisten slaagden er tot nu toe niet in om zoals gepland de Utrechtsebaan voor de 37e keer te blokkeren. Rond 13.00 uur kwamen er honderden betogers bij de snelweg aan na een mars door de stad. De massaal aanwezige politie wist een blokkade van de A12 te voorkomen. Zeker drie personen zijn door agenten meegenomen toen ze langs de politie de snelweg probeerden op te gaan. Het verkeer rijdt nog over de Utrechtsebaan.

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

2 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

12 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

18 uur geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

19 uur geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden