Klimaatactie voor jaarvergadering moederbedrijf Albert Heijn
ZAANDAM (ANP) - Aanhangers van Milieudefensie hebben voorafgaand aan de aandeelhoudersvergadering van supermarktconcern Ahold Delhaize een kleine protestactie gehouden. Ze hielden onder andere een spandoek omhoog met de leus "schaamteloos hamsteren ten koste van het klimaat".
Winnie Oussoren van Milieudefensie Jong legt uit dat ze met ongeveer honderd sympathisanten met een aandeel naar de vergadering zijn. Ze zullen daar vragen of het moederbedrijf van Albert Heijn bereid is de volledige CO2-uitstoot tot en met 2030 met 48 procent te verlagen in vergelijking met 2019, inclusief de emissies van leveranciers. Zo niet, dan dreigt de milieubeweging met een nieuwe klimaatzaak.
Ahold Delhaize mikt op een van de CO2-uitstoot uit de eigen activiteiten met 50 procent in 2030. De emissies van leveranciers, de zogeheten scope 3, moeten in dat jaar 37 procent lager zijn dan in 2020.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geƫindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Europese NAVO-landen moeten Chinese bedrijven als Huawei uitkopen en voortaan weren van hun netwerken, vinden de Verenigde Staten. Ze zouden daarvoor de extra miljarden euro's mogen gebruiken die ze hebben afgesproken aan hun verdediging te besteden, hebben de VS volgens bronnen van persbureau Bloomberg gezegd.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
4 uur geleden