Klimaataandeelhouders vragen rechter om klacht Exxon te negeren
AMSTERDAM (ANP) - De activistische aandeelhoudersgroepen Follow This en Arjuna hebben een rechtbank gevraagd om een rechtszaak van olieconcern ExxonMobil tegen hen af te wijzen. Het Amerikaanse energiebedrijf kondigde eerder dit jaar een rechtszaak tegen de actiegroepen aan, om zo te voorkomen dat Follow This en Arjuna op de aandeelhoudersvergadering een voorstel kunnen indienen voor meer klimaatactie.
Follow This en Arjuna vragen de rechtbank ExxonMobils rechtszaak af te wijzen, omdat ze hun aandeelhoudersresolutie al hebben ingetrokken. Ze hekelen tegelijkertijd de poging van het bedrijf om via een Texaanse rechtbank "te voorkomen dat welke aandeelhouder dan ook een voorstel indient" voor meer inspanningen van het bedrijf tegen klimaatverandering.
Volgens de twee aandeelhoudersgroepen volgt ExxonMobil ook de verkeerde weg. Normaal gesproken zou beurswaakhond SEC moeten oordelen of aandeelhouders een voorstel mogen indienen of niet, maar via de rechtszaak zou het olieconcern de toezichthouder omzeilen. Ook betichten ze het miljardenbedrijf van intimidatie via de juridische weg om critici op het klimaatbeleid het zwijgen op te leggen.
ExxonMobil beweert dat Follow This en Arjuna worden "worden geleid door een extreme agenda" en niet in het belang van beleggers handelen. De resolutie die de twee groepen in stemming wilden brengen op de aanstaande vergadering roept het bedrijf op om meer te doen tegen de uitstoot van broeikasgassen dan ExxonMobil op dit moment doet.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
8 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
9 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
10 uur geleden