Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaat profiteert volgens Shell niet van exit pensioenfonds PFZW

Klimaat profiteert volgens Shell niet van exit pensioenfonds PFZW

LONDEN (ANP) - De beslissing van pensioenfonds PFZW om niet langer in olie- en gasbedrijf Shell te beleggen, helpt het klimaat niet. Dat stelt Shell zelf in een korte reactie op de beslissing van het op een na grootste pensioenfonds van Nederland.

"We waarderen de druk vanuit de Nederlandse maatschappij, maar deze beslissing levert het klimaat geen voordeel op. Het verandert niets aan het daadwerkelijke gebruik van energie en geeft nog altijd blijk van misverstanden over de benodigde veranderingen aan het huidige energiesysteem", reageert Shell.

"We hopen PFZW ooit weer terug te zien als belegger in Shell", schrijft het bedrijf verder, dat ook wijst op de eigen investeringen van 5,6 miljard dollar in energiesystemen met een lage CO2-uitstoot.

Kritiek

Shell krijgt geregeld kritiek van milieuactivisten omdat het bedrijf zich niet wil toeleggen op concrete tussentijdse doelstellingen voor het terugdringen van de CO2-uitstoot in 2030. Zelf beweert het bedrijf te voldoen aan het klimaatakkoord van Parijs, omdat Shell in 2050 verwacht per saldo geen CO2 meer uit te stoten.

PFZW belegt niet langer in 310 olie- en gasbedrijven uit zorgen om klimaatverandering. Met zeven bedrijven uit de sector gaat het pensioenfonds voor zorgmedewerkers wel verder.

Meer uit Financieel

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.

18 minuten geleden
Zorgverzekeraar DSW neemt branchegenoot Salland over

SCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.

29 minuten geleden
ArcelorMittal kan staalfabriek in Oekraïne niet heropstarten

KRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.

1 uur geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs daalt na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Adviesprijs benzine in Nederland stijgt naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.

2 uur geleden
Impact kleine aardappeloogst op supermarktprijs blijft beperkt

LELYSTAD (ANP) - De impact van de kleine aardappeloogst op de prijzen van frites en andere aardappelproducten die consumenten in de supermarkt betalen, blijft naar verwachting beperkt. Dat meldt marktbureau DCA Market Intelligence. Voor telers is de impact van de kleine oogst volgens DCA wel groot.

2 uur geleden
Toeristen geven opnieuw meer uit in Nederland, bijna 118 miljard

DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.

4 uur geleden