Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klimaat profiteert volgens Shell niet van exit pensioenfonds PFZW

Klimaat profiteert volgens Shell niet van exit pensioenfonds PFZW

LONDEN (ANP) - De beslissing van pensioenfonds PFZW om niet langer in olie- en gasbedrijf Shell te beleggen, helpt het klimaat niet. Dat stelt Shell zelf in een korte reactie op de beslissing van het op een na grootste pensioenfonds van Nederland.

"We waarderen de druk vanuit de Nederlandse maatschappij, maar deze beslissing levert het klimaat geen voordeel op. Het verandert niets aan het daadwerkelijke gebruik van energie en geeft nog altijd blijk van misverstanden over de benodigde veranderingen aan het huidige energiesysteem", reageert Shell.

"We hopen PFZW ooit weer terug te zien als belegger in Shell", schrijft het bedrijf verder, dat ook wijst op de eigen investeringen van 5,6 miljard dollar in energiesystemen met een lage CO2-uitstoot.

Kritiek

Shell krijgt geregeld kritiek van milieuactivisten omdat het bedrijf zich niet wil toeleggen op concrete tussentijdse doelstellingen voor het terugdringen van de CO2-uitstoot in 2030. Zelf beweert het bedrijf te voldoen aan het klimaatakkoord van Parijs, omdat Shell in 2050 verwacht per saldo geen CO2 meer uit te stoten.

PFZW belegt niet langer in 310 olie- en gasbedrijven uit zorgen om klimaatverandering. Met zeven bedrijven uit de sector gaat het pensioenfonds voor zorgmedewerkers wel verder.

Meer uit Financieel

The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

1 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

4 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

5 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

7 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

8 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

8 uur geleden