Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever: zorgen om handelstarieven, maar we moeten rustig blijven

Klever: zorgen om handelstarieven, maar we moeten rustig blijven

LUXEMBURG (ANP) - Minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel) maakt zich "grote zorgen" over de handelstarieven van de Verenigde Staten, maar zegt ook dat "het belangrijk is om rustig te blijven". Dat zei ze voorafgaand aan de bijeenkomst van EU-handelsministers in Luxemburg. De ministers gaan bespreken of en hoe de EU gaat reageren op de extra importheffingen van 20 procent die de Amerikaanse president Donald Trump vorige week bekendmaakte.

Klever wil graag "eerst praten met de Amerikanen. Het is belangrijk om aan de onderhandelingstafel te komen. Maar we moeten ook niet schromen om hard terug te slaan." Daarmee doelt ze ook op eventuele tegentarieven om "de Amerikanen aan tafel te krijgen".

Volgens Klever staat er veel op het spel voor Nederland. "Een derde van wat we verdienen, doen we met handel." Daarom ziet ze graag dat er een "proportioneel handelspakket komt" en dat de EU "de-escalerend" optreedt.

Woensdag stemmen de lidstaten over een pakket tegentarieven op Amerikaanse producten als reactie op de eerder afgekondigde Amerikaanse heffingen op aluminium en staal. Klever heeft bij Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) aangegeven dat zij het belangrijk vindt dat het niet een pakket wordt waarbij het ene land meer financiële pijn lijdt dan het andere. "Maar het is duidelijk dat Nederland hoe dan ook geraakt zal worden, er zal pijn zijn. Het is aan de Eurocommissaris om er een afgewogen pakket van te maken waarmee de pijn verdeeld wordt over de lidstaten."

Meer uit Binnenland

Jetten en Bontenbal willen belastingvoordeel groene techbedrijven

DEN HAAG (ANP) - Een belastingvoordeel moet het aantrekkelijker maken voor groene techbedrijven om zich in Nederland te vestigen en te ontwikkelen, schrijven partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) in hun gezamenlijke formatiestuk. De partijen willen daarmee bedrijven "die passen bij onze economie van de toekomst" verder helpen.

2 uur geleden
D66 en CDA bepleiten 'modernisering' vluchtelingenverdrag

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA stellen in hun aanzet van een coalitieakkoord voor om het VN-vluchtelingenverdrag te 'moderniseren', zodat asielaanvragen buiten Europa kunnen worden ingediend en afgehandeld. Dat lijkt een geste richting JA21, die tijdens de verkiezingscampagne ervoor pleitte om het vluchtelingenverdrag te veranderen.

2 uur geleden
Klaver ziet genoeg aanknopingspunten om te praten met D66 en CDA

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA ziet in het formatiestuk van D66 en CDA voldoende reden om te gaan praten over het vormen van een meerderheidskabinet. Dat schrijft Klaver op X.

2 uur geleden
Man in Belgisch maisveld zou gedood zijn om ruzie gestolen geld

AMSTERDAM (ANP) - De 41-jarige Sherwin Peterhof, wiens lichaam half augustus werd gevonden in een maisveld net over de grens met België, zou zijn gedood bij een ruzie over gestolen geld. Dat bleek tijdens een eerste zitting tegen Priscilla B.(40). De vrouw wordt ervan verdacht met anderen betrokken te zijn geweest bij zijn dood en het wegmaken van het lichaam. "Zij is de spil", zei de officier van justitie. B. ontkende dinsdag in de Amsterdamse rechtbank in tranen.

2 uur geleden
Formerende partijen willen 'crisiswet' voor overbelast stroomnet

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66 en het CDA willen met een zogenoemde "Crisiswet Netcongestie" de overbelasting op het stroomnet tegengaan. Dat staat in het formatiedocument waar beide partijen de afgelopen weken aan hebben gewerkt.

2 uur geleden
Yeşilgöz wil verder praten over 'centrumrechtse samenwerking'

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz wil de komende tijd graag verder praten met D66 en het CDA over "een centrumrechtse samenwerking", waar zij het eerder steevast had over een "centrumrechts kabinet". Volgens Yeşilgöz doet de verkiezingsuitslag het meeste recht aan een dergelijke samenwerking.

2 uur geleden
D66 en CDA overwegen dienstplicht deels in te voeren

DEN HAAG (ANP) - Als de komende jaren onvoldoende mensen zich melden om de krijgsmacht te versterken, willen D66 en CDA de dienstplicht weer deels invoeren. "Voor het geval de opschaling van de krijgsmacht onvoldoende snel gaat, bereiden we een selectieve opkomstplicht voor", schrijven de formerende partijen in hun dinsdag geopenbaarde plannen.

2 uur geleden