
Klever weet zeker dat ze steun meerderheid Tweede Kamer heeft
DEN HAAG (ANP) - Ondanks een moeizame hoorzitting in de Tweede Kamer, maakt beoogd minister Reinette Klever van Handel en Ontwikkelingshulp (PVV) zich geen zorgen over de relatie met het parlement. "Ik weet zeker dat ik de steun heb van de meerderheid van de Kamer", aldus de aanstaande bewindsvrouw, die na afloop tegenover de media weinig vragen wilde beantwoorden.
"Ik vond het leuk om met de Kamerleden kennis te maken", zei Klever. Ze werd grondig bevraagd over haar blik op de in extreemrechtse kringen gebezigde omvolkingstheorie. Deze kwam vaak ter sprake in afleveringen van omroep ON!, waar Klever als inmiddels afzwaaiend bestuurslid bij betrokken was. Ook heeft ze berichten erover gedeeld op X. Ook over steun voor de figuur Zwarte Piet en haar negatieve uitlatingen over de media kwamen zeer kritische vragen vanuit de Tweede Kamer.
"Ik vind het wonderbaarlijk wat hier gebeurt en dat VVD en NSC hieraan meewerken, de manier waarop omvolking genormaliseerd wordt door een beoogd bewindspersoon vind ik stuitend", zei Volt-leider Laurens Dassen afsluitend. Ook Daniëlle Hirsch (GroenLinks-PvdA), Stephan van Baarle (DENK) en Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) vroegen Klever meermaals met klem haar woorden terug te nemen. "Deze uitspraken zijn gevaarlijk voor de democratische rechtsstaat en horen niet thuis in de Nederlandse regering", aldus Hirsch.
Klever, die werd vergezeld door ON!-voorzitter Arnold Karskens, zei uit te kijken naar de debatten met de Tweede Kamer.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt vindt dat de Haagse politiek "onvoldoende zichtbaar bezig is met de kernproblemen van Nederland oplossen". Dat zegt de gewezen fractievoorzitter van NSC in een persverklaring bij zijn afscheid, zichtbaar geëmotioneerd. Hij hekelt dat "de tent in de fik staat" als er vijf lintjes niet ondertekend worden, terwijl problemen als de afwikkeling van het toeslagenschandaal voortduren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pas bijgestelde rijksbegroting voldoet niet volledig aan de Europese begrotingsregels. De uitgaven nemen de komende jaren sterker toe dan is toegestaan. Dat schrijft de Raad van State in een rapport over de voorjaarsnota die het kabinet vorige maand heeft ingediend.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State ziet enkele nadelen aan een voorstel om soepeler om te gaan met schade die mogelijk veroorzaakt is door de aardgaswinning in Groningen en Drenthe. Dat schrijft de belangrijkste raadgever van het kabinet op het gebied van wetgeving in een maandag gepubliceerd advies.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De politie moet landelijk kiezen naar welke onopgeloste strafzaken nieuw onderzoek komt. Dat staat in een plan dat GroenLinks-PvdA-Kamerlid Songül Mutluer zaterdag presenteert samen met de Federatie Nabestaanden Geweldslachtoffers. Op die manier zouden kansrijke cold cases eerder aan bod kunnen komen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bewindspersonen die bij verkiezingen een Tweede Kamerzetel veroveren, zouden in het parlement tijdelijk vervangen moeten worden zolang ze nog in een demissionair kabinet zitten. Nu vervullen de betrokkenen een dubbele functie, omdat ze als parlementariër al worden geïnstalleerd terwijl ze ook nog bewindspersoon zijn tijdens de formatieperiode. Het kabinet wil een vervangingsregeling voor deze demissionaire bestuursperiode maken, schrijft minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken, NSC) vrijdag in een Kamerbrief.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet langer een bondgenoot, maar een rivaal van Europa geworden. Dat vindt Volt-leider Laurens Dassen. In zijn Europalezing vergelijkt hij het Amerika onder president Donald Trump met Duitsland uit de jaren 30 van de vorige eeuw.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV-ministers scharen zich achter de brief van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) waarin hij een onderzoek eist naar schending van een EU-verdrag door Israël. "Het kabinet heeft het vanochtend onderschreven", zei premier Dick Schoof vrijdag na de ministerraad.
4 dagen geleden