Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever: voor Nederland extra belangrijk dat handel doorgaat

Klever: voor Nederland extra belangrijk dat handel doorgaat

WARSCHAU (ANP) - Het is voor Nederland heel belangrijk dat de handelsrelatie met de Verenigde Staten goed blijft, zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel - PVV) tijdens een Europees overleg in Warschau. Maar mocht de nieuwe Amerikaanse regering heffingen op Europese producten instellen, dan zal de EU volgens haar met tegenmaatregelen komen.

Ze sprak in de Poolse hoofdstad met andere handelsministers uit de EU. Volgens Klever zijn de lidstaten het nu met elkaar eens en zijn ze eensgezind. "Ze zien het voordeel van samen optreden. Samen staan we sterk." Maar ze wees er ook op dat de Amerikaanse president Donald Trump alleen nog maar heeft gedreigd met importtarieven.

In een gesprek met eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft ze benadrukt dat het voor Nederland essentieel is dat de trans-Atlantische handel doorgaat. "Onze voorkeur is samenwerken met de Verenigde Staten. Onze keus is niet het instellen van tarieven." Maar het is cruciaal dat de EU als één blijft optreden, zei ze. "We zijn een heel belangrijke markt voor de VS."

Een positieve relatie tussen EU en VS is van groot belang, verklaarde Klever tegen media. Ze wil daar ook op aandringen als ze begin maart naar Washington reist. Ze hoopt dan ook Howard Lutnick te ontmoeten die door Trump is voorgedragen als minister van Handel. "Er staat veel op het spel", aldus minister Klever.

Meer uit Financieel

Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

46 minuten geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

1 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

3 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

3 uur geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

5 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

5 uur geleden