Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever: voor Nederland extra belangrijk dat handel doorgaat

Klever: voor Nederland extra belangrijk dat handel doorgaat

WARSCHAU (ANP) - Het is voor Nederland heel belangrijk dat de handelsrelatie met de Verenigde Staten goed blijft, zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel - PVV) tijdens een Europees overleg in Warschau. Maar mocht de nieuwe Amerikaanse regering heffingen op Europese producten instellen, dan zal de EU volgens haar met tegenmaatregelen komen.

Ze sprak in de Poolse hoofdstad met andere handelsministers uit de EU. Volgens Klever zijn de lidstaten het nu met elkaar eens en zijn ze eensgezind. "Ze zien het voordeel van samen optreden. Samen staan we sterk." Maar ze wees er ook op dat de Amerikaanse president Donald Trump alleen nog maar heeft gedreigd met importtarieven.

In een gesprek met eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft ze benadrukt dat het voor Nederland essentieel is dat de trans-Atlantische handel doorgaat. "Onze voorkeur is samenwerken met de Verenigde Staten. Onze keus is niet het instellen van tarieven." Maar het is cruciaal dat de EU als één blijft optreden, zei ze. "We zijn een heel belangrijke markt voor de VS."

Een positieve relatie tussen EU en VS is van groot belang, verklaarde Klever tegen media. Ze wil daar ook op aandringen als ze begin maart naar Washington reist. Ze hoopt dan ook Howard Lutnick te ontmoeten die door Trump is voorgedragen als minister van Handel. "Er staat veel op het spel", aldus minister Klever.

Meer uit Financieel

Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

48 minuten geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

2 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

12 uur geleden
Wall Street sluit hoger, Oracle wint na Amerikaanse TikTok-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.

13 uur geleden
Frankrijk gaat in beroep tegen uitspraak rechtbank over Shein

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.

15 uur geleden
20.000 koffers gestrand op Schiphol door storing bagagesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.

17 uur geleden
Beleggers terughoudender op Damrak na flinke winsten donderdag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.

17 uur geleden