Klever: voor Nederland extra belangrijk dat handel doorgaat
WARSCHAU (ANP) - Het is voor Nederland heel belangrijk dat de handelsrelatie met de Verenigde Staten goed blijft, zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel - PVV) tijdens een Europees overleg in Warschau. Maar mocht de nieuwe Amerikaanse regering heffingen op Europese producten instellen, dan zal de EU volgens haar met tegenmaatregelen komen.
Ze sprak in de Poolse hoofdstad met andere handelsministers uit de EU. Volgens Klever zijn de lidstaten het nu met elkaar eens en zijn ze eensgezind. "Ze zien het voordeel van samen optreden. Samen staan we sterk." Maar ze wees er ook op dat de Amerikaanse president Donald Trump alleen nog maar heeft gedreigd met importtarieven.
In een gesprek met eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft ze benadrukt dat het voor Nederland essentieel is dat de trans-Atlantische handel doorgaat. "Onze voorkeur is samenwerken met de Verenigde Staten. Onze keus is niet het instellen van tarieven." Maar het is cruciaal dat de EU als één blijft optreden, zei ze. "We zijn een heel belangrijke markt voor de VS."
Een positieve relatie tussen EU en VS is van groot belang, verklaarde Klever tegen media. Ze wil daar ook op aandringen als ze begin maart naar Washington reist. Ze hoopt dan ook Howard Lutnick te ontmoeten die door Trump is voorgedragen als minister van Handel. "Er staat veel op het spel", aldus minister Klever.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
5 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.
16 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.
30 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan is het volgende land dat een onderzoek instelt naar Grok, de chatbot van Elon Musk. Dat maakte de Japanse regering vrijdag bekend. Grok ligt onder vuur omdat het op verzoek seksueel getinte afbeeldingen genereert met kunstmatige intelligentie, ook van minderjarigen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 1000 punten wist te klimmen. Vooral sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI hielpen de AEX deze historische mijlpaal te behalen. De Nederlandse chipbedrijven lieten nu een gemengd beeld zien.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China keert zich fel tegen de handelsdeal die de Verenigde Staten hebben gesloten met Taiwan. De op een na grootste economie ter wereld is "krachtig tegen" een overeenkomst om de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese producten te verlagen en de investeringen van het eiland in de VS te vergroten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een medewerker van oliehandelaar Vitol heeft miljoenen gedoneerd ten behoeve van de verkiezingscampagne van Donald Trump. Dat bedrijf is nu betrokken bij de eerste verkoopdeals rond Venezolaanse olie die de Amerikaanse regering sluit na de militaire actie van de VS in het Zuid-Amerikaanse land, meldt zakenkrant Financial Times.
1 uur geleden