Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever spreekt EU-collega's dinsdag over handel met VS

Klever spreekt EU-collega's dinsdag over handel met VS

DEN HAAG (ANP) - Minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel) spreekt dinsdag met haar collega-ministers uit de Europese Unie over handel met de Verenigde Staten. Nadat de Amerikaanse president Donald Trump importheffingen had aangekondigd voor producten uit Canada, Mexico en China, herhaalde Klever haar standpunt in een bericht op X: "Nederland is niet gebaat bij hogere handelstarieven."

Het topoverleg in Warschau was al langer gepland, maar raadsvoorzitter Polen heeft de handelsrelaties tussen de EU en de VS eerder deze week officieel op de agenda gezet, meldde Klever in een Kamerbrief.

"We zetten in op versterking van de trans-Atlantische relatie", zei Klever vorige week in een debat met de Tweede Kamer. "Onze economieën zijn sterk verweven, dus daar zouden we allebei van profiteren." Als Trump ook met maatregelen tegen Europa komt, zal de EU "robuust, proportioneel en vooral ook de-escalerend reageren".

Meer uit Politiek

Bontenbal wil niet gokken op meerderheid voor belastingplan

ALMERE (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal noemde het tijdens het CDA-congres weer een gok om het belastingplan zonder meerderheid naar de Eerste Kamer te laten gaan. Hij zei de komende dagen nog zijn best te gaan doen om een meerderheid te krijgen, omdat het anders "onverantwoord" is.

19 uur geleden
Heinen benadrukt: meerderheid in Tweede Kamer voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."

1 dag geleden
Yeşilgöz: gesprek belastingplan heeft langer geduurd dan nodig

DEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."

1 dag geleden
Coalitiepartijen praten apart met oppositie over belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.

2 dagen geleden
Minister positief over voorstel verbod politieke dubbelfuncties

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.

2 dagen geleden
Jetten: aanpassingen van belastingplan nu aan Kamer

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.

3 dagen geleden
Markuszower steunt belastingplan om verkiezingen te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.

3 dagen geleden