Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever spreekt EU-collega's dinsdag over handel met VS

Klever spreekt EU-collega's dinsdag over handel met VS

DEN HAAG (ANP) - Minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel) spreekt dinsdag met haar collega-ministers uit de Europese Unie over handel met de Verenigde Staten. Nadat de Amerikaanse president Donald Trump importheffingen had aangekondigd voor producten uit Canada, Mexico en China, herhaalde Klever haar standpunt in een bericht op X: "Nederland is niet gebaat bij hogere handelstarieven."

Het topoverleg in Warschau was al langer gepland, maar raadsvoorzitter Polen heeft de handelsrelaties tussen de EU en de VS eerder deze week officieel op de agenda gezet, meldde Klever in een Kamerbrief.

"We zetten in op versterking van de trans-Atlantische relatie", zei Klever vorige week in een debat met de Tweede Kamer. "Onze economieën zijn sterk verweven, dus daar zouden we allebei van profiteren." Als Trump ook met maatregelen tegen Europa komt, zal de EU "robuust, proportioneel en vooral ook de-escalerend reageren".

Meer uit Politiek

Van Essen: Brabant moet landelijk stikstofplan meewegen

DEN HAAG (ANP) - De provincie Brabant moet de landelijke stikstofplannen van minister Jaimi van Essen meenemen in de afweging om boerenvergunningen in te trekken. Dat zei de landbouwminister van D66 vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.

23 minuten geleden
Heinen verwacht dat opstellen begroting 'spannend proces' wordt

DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) verwacht dat het opstellen van de begroting, waarbij de minderheidscoalitie zaken moet doen met oppositiepartijen, een "spannend proces" gaat worden. Hij wil met Prinsjesdag een begroting presenteren die op "breed draagvlak" kan rekenen in het parlement, maar hoe realistisch dat is "gaan we de komende tijd zien", zei Heinen vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.

56 minuten geleden
Minister na hete zomer: meer klimaatbeleid én aanpassingen nodig

DEN HAAG (ANP) - De hitte van deze zomer bewijst volgens klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) maar weer dat extra klimaatbeleid nodig is om erger te voorkomen. Toch zal Nederland ook moeten kijken naar klimaatadaptatie, oftewel aanpassen aan het opgewarmde klimaat.

57 minuten geleden
Nog geen watercrisis: minister roept die uit bij 'ontwrichting'

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de ernstige droogte is van een officiële landelijke crisis nog geen sprake. Het Managementteam Watertekorten (MTW) oordeelde donderdag dat die stap nog niet nodig is, en dat er nu geen nieuwe grootschalige maatregelen komen.

17 uur geleden
Hulp van militairen aan burgers wordt minder vanzelfsprekend

DEN HAAG (ANP) - Het wordt minder vanzelfsprekend dat militairen hulp leveren aan burgers. Als er oorlog uitbreekt, zijn de meeste militairen nodig om Nederland en bondgenoten te verdedigen, schrijft defensieminister Dilan Yeşilgöz aan de Tweede Kamer. Ze gaat afspraken die hierover in 2007 zijn gemaakt, herzien.

1 dag geleden
Paul hield besluit loon arbeidsmigranten stil tot na verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Toenmalig minister Mariëlle Paul (VVD) van Sociale Zaken hield in oktober 2025 een besluit over het loon van arbeidsmigranten bewust stil tot na de Tweede Kamerverkiezingen. Het gaat om het besluit dat voor werkgevers de optie openhoudt om een deel van het minimumloon voor arbeidsmigranten in te houden voor huisvesting.

1 week geleden
Jetten wil voor stroomproductie meer samenwerken met België

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Premier Rob Jetten zei tijdens de opening van een hoogspanningsstation in Antwerpen dat Nederland en België meer moeten samenwerken voor stroomproductie. Het gaat volgens Jetten onder meer over waterstof, kern- en windenergie.

1 week geleden