Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever spreekt EU-collega's dinsdag over handel met VS

Klever spreekt EU-collega's dinsdag over handel met VS

DEN HAAG (ANP) - Minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel) spreekt dinsdag met haar collega-ministers uit de Europese Unie over handel met de Verenigde Staten. Nadat de Amerikaanse president Donald Trump importheffingen had aangekondigd voor producten uit Canada, Mexico en China, herhaalde Klever haar standpunt in een bericht op X: "Nederland is niet gebaat bij hogere handelstarieven."

Het topoverleg in Warschau was al langer gepland, maar raadsvoorzitter Polen heeft de handelsrelaties tussen de EU en de VS eerder deze week officieel op de agenda gezet, meldde Klever in een Kamerbrief.

"We zetten in op versterking van de trans-Atlantische relatie", zei Klever vorige week in een debat met de Tweede Kamer. "Onze economieën zijn sterk verweven, dus daar zouden we allebei van profiteren." Als Trump ook met maatregelen tegen Europa komt, zal de EU "robuust, proportioneel en vooral ook de-escalerend reageren".

Meer uit Politiek

Haastige stemming in Eerste Kamer voorkomt problemen bij IND

DEN HAAG (ANP) - Na een haastige stemming in de Eerste Kamer zijn op de valreep "grote uitvoeringsproblemen" voorkomen die de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) voorzag. De organisatie die asielaanvragen verwerkt, registreert daarvoor biometrische gegevens zoals vingerafdrukken.

3 uur geleden
Aantal nieuwe gemeenteraadskandidaten licht gedaald

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe namen dat de komende gemeenteraadsverkiezingen op het stembiljet staat, is iets gedaald vergeleken met 2022. Dat blijkt uit een analyse van de definitieve kandidatenlijsten van de Kiesraad door het ANP. Van in totaal 61.549 mensen was 59,1 procent (36.357 kandidaten) vier jaar geleden niet verkiesbaar.

5 uur geleden
Gemeenten noemen AI-stemhulp Keus een gevaarlijk experiment

DEN HAAG (ANP) - De met kunstmatige intelligentie gemaakte stemhulp Keus is offline gehaald na kritiek. Dat is een goede zaak, reageert de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Dit is een gevaarlijk experiment als het om verkiezingen gaat: je beïnvloedt de kiezers en het democratisch proces."

8 uur geleden
BoerBurgerBeweging moet terug naar de kern, zeggen Friese BBB'ers

LEEUWARDEN (ANP) - Alle BBB-fracties in Friesland vinden dat de partij "terug naar de kern" moet. De fracties in de Provinciale Staten en het waterschap (Wetterskip Fryslân) hebben samen met de BBB'ers in de acht Friese gemeenten waar de partij meedoet aan de raadsverkiezingen een statement gepubliceerd over de ontstane "onrust" over de koers van de BoerBurgerBeweging. Oud-vicepremier Mona Keijzer verliet de BBB omdat niet zij, maar Henk Vermeer boegbeeld Caroline van der Plas opvolgt als partijleider in de Tweede Kamer.

8 uur geleden
Asielminister op eerste werkdag met spoed naar debat Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) moet op zijn eerste werkdag met spoed naar de Eerste Kamer voor een debat. Dat komt omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in de problemen zou komen als een wet over het opslaan van biometrische gegevens, zoals vingerafdrukken van asielzoekers, niet wordt verlengd vóór 1 maart. Eerste Kamerleden zijn niet te spreken over de gang van zaken.

9 uur geleden
Vermeer: Keijzer sprak met Markuszower, vertrouwen is geknakt

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen in Mona Keijzer is "geknakt", zei BBB'er Henk Vermeer dinsdagochtend over zijn voormalige partijgenoot die zich een dag eerder had afgesplitst. Keijzer sprak tegenover De Telegraaf van een "grote vertrouwensbreuk" omdat niet zij, maar Vermeer is aangewezen als opvolger van de terugtredende partijleider Caroline van der Plas. Volgens Vermeer had Keijzer zonder toestemming van BBB "meerdere" gesprekken met PVV-afsplitser Gidi Markuszower.

12 uur geleden
Jetten: aanpak armoede door nieuw kabinet moet beter

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.

1 dag geleden