
Klever: met tegenreactie laat EU zien dat het menens is
DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie laat met een tegenreactie op Amerikaanse heffingen zien dat het "menens" is, aldus minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel, PVV). Nederland wil volgens haar het liefst helemaal geen importheffingen omdat die slecht zijn voor bedrijven en consumenten. "Maar we moeten wel opkomen voor onze economische belangen als die in het geding zijn".
De Verenigde Staten hebben een importheffing van 25 procent op staal en aluminium ingevoerd. De Europese Commissie kwam woensdag met tegenmaatregelen. Het gaat om heffingen variërend van 10 tot 25 procent op duizenden producten uit de VS. De tarieven raken onder meer motorfietsen, sojabonen en schoonheidsproducten.
Klever spreekt van een "substantieel pakket" van de kant van Europa. "Onze boodschap aan de VS blijft: wij willen onderhandelen om de Amerikaanse tarieven van tafel te krijgen. Er staat voor beide kanten veel op het spel."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Vijftien EU-lidstaten hebben dinsdag toestemming gekregen om hun begrotingstekort te laten oplopen om daarmee extra in defensie te kunnen investeren. Het gaat onder meer om België, Denemarken, Griekenland, Hongarije, Polen en Portugal.
38 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen accepteert niet dat China handel blijft drijven met Rusland gezien de oorlog in Oekraïne. Dat zei ze dinsdag in een toespraak in het Europees Parlement.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met de toetreding van Bulgarije tot de eurozone. Dit betekent dat Bulgarije op 1 januari 2026 de euro kan invoeren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vastgoedpartijen en woningcorporaties vertegenwoordigd in Aedes, IVBN, NEPROM, Professioneel Platform Vastgoed.nl en Vastgoed Belang roepen de overheid op het investeringsklimaat op de woningmarkt te verbeteren. Volgens de organisaties is de situatie de afgelopen tijd verslechterd, ondanks eerdere beleidsafspraken zoals de Woontop en de Nationale Prestatieafspraken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers hebben sinds 1992 te hoge transactiekosten afgedragen aan Visa en Mastercard. Dat stelt Stichting MIFC, die daarom heeft besloten rechtszaken aan te spannen tegen de creditcardmaatschappijen. Het gaat specifiek om betalingen met creditcards die buiten Europa zijn uitgegeven.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Porsche heeft in de eerste helft van dit jaar minder auto's verkocht, mede door een lagere verkoop op de Chinese markt. In de Verenigde Staten groeide de verkoop juist.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport breidt parkeerterrein P3 op de luchthaven fors uit. Er komt een extra parkeergarage met 1125 parkeerplaatsen bij, is in een persbericht naar buiten gebracht.
3 uur geleden