Klever: kabinet stuurt 4 miljoen extra aan steun naar Libanon
DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft een extra bijdrage van 4 miljoen euro voor humanitaire hulp in Libanon. Dat heeft minister Reinette Klever van Ontwikkelingshulp aangekondigd in een debat met de Tweede Kamer. Het geld is bestemd voor voedsel, onderdak en medische hulpmiddelen voor de bevolking, die voor een flink deel ontheemd is. Buurland Israël voert veel aanvallen uit op Libanon om de Hezbollah-beweging uit te schakelen.
Nederland geeft de steun via de Dutch Relief Alliance. De hulp moet "via lokale partners" bij de lokale bevolking terechtkomen. Het gaat om steun "bovenop wat wij al via de internationale organisaties doen", benadrukte Klever. Via zogenoemde flexibele financiering ging al 10 miljoen euro aan Nederlands geld naar steun aan Libanon. Dit loopt onder meer via organisaties van de Verenigde Naties en het Rode Kruis.
De minister noemde de situatie in Libanon "zorgelijk". Het is belangrijk dat het conflict de-escaleert, aldus Klever. Het kabinet zet in op een diplomatieke oplossing en schaart zich achter de oproep van de VN tot een tijdelijk staakt-het-vuren.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
6 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
8 uur geleden