Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever: kabinet stuurt 4 miljoen extra aan steun naar Libanon

Klever: kabinet stuurt 4 miljoen extra aan steun naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland geeft een extra bijdrage van 4 miljoen euro voor humanitaire hulp in Libanon. Dat heeft minister Reinette Klever van Ontwikkelingshulp aangekondigd in een debat met de Tweede Kamer. Het geld is bestemd voor voedsel, onderdak en medische hulpmiddelen voor de bevolking, die voor een flink deel ontheemd is. Buurland Israël voert veel aanvallen uit op Libanon om de Hezbollah-beweging uit te schakelen.

Nederland geeft de steun via de Dutch Relief Alliance. De hulp moet "via lokale partners" bij de lokale bevolking terechtkomen. Het gaat om steun "bovenop wat wij al via de internationale organisaties doen", benadrukte Klever. Via zogenoemde flexibele financiering ging al 10 miljoen euro aan Nederlands geld naar steun aan Libanon. Dit loopt onder meer via organisaties van de Verenigde Naties en het Rode Kruis.

De minister noemde de situatie in Libanon "zorgelijk". Het is belangrijk dat het conflict de-escaleert, aldus Klever. Het kabinet zet in op een diplomatieke oplossing en schaart zich achter de oproep van de VN tot een tijdelijk staakt-het-vuren.

Meer uit Binnenland

Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

57 minuten geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

1 uur geleden
Man zwaargewond na steekpartij in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

3 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

4 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

11 uur geleden
Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

15 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

20 uur geleden