Klever: EU zal robuust reageren op handelsmaatregelen VS
DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie zal "robuust, proportioneel en de-escalerend" reageren als de nieuwe Amerikaanse regering met handelsmaatregelen komt. President Donald Trump hekelt het Europese handelsoverschot met de VS al jaren en verklaarde eerder met heffingen te komen zoals ook al tijdens zijn eerste termijn.
Tijdens een debat in de Tweede Kamer zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp) dat tarieven niet in het belang van Europa of de VS zijn. De economieën zijn nauw verweven, zei ze. De bewindsvrouw wil snel naar Washington reizen om kennis te maken met haar ambtgenoot daar.
De minister zei dat het "van groot belang" is dat de EU eensgezind blijft optreden. "Samen staan we sterk." Trump heeft aangegeven dat hij onder meer wil dat de EU meer olie en gas uit de VS koopt. Zo niet dan komen er importheffingen, dreigde hij vorige maand nog. Het is dan aan de Europese Commissie om mogelijke tegenmaatregelen te nemen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
3 minuten geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
12 uur geleden