Klever: EU zal robuust reageren op handelsmaatregelen VS
DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie zal "robuust, proportioneel en de-escalerend" reageren als de nieuwe Amerikaanse regering met handelsmaatregelen komt. President Donald Trump hekelt het Europese handelsoverschot met de VS al jaren en verklaarde eerder met heffingen te komen zoals ook al tijdens zijn eerste termijn.
Tijdens een debat in de Tweede Kamer zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp) dat tarieven niet in het belang van Europa of de VS zijn. De economieën zijn nauw verweven, zei ze. De bewindsvrouw wil snel naar Washington reizen om kennis te maken met haar ambtgenoot daar.
De minister zei dat het "van groot belang" is dat de EU eensgezind blijft optreden. "Samen staan we sterk." Trump heeft aangegeven dat hij onder meer wil dat de EU meer olie en gas uit de VS koopt. Zo niet dan komen er importheffingen, dreigde hij vorige maand nog. Het is dan aan de Europese Commissie om mogelijke tegenmaatregelen te nemen.
Meer uit Financieel
BIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
3 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
17 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
18 uur geleden