Klever: EU zal robuust reageren op handelsmaatregelen VS
DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie zal "robuust, proportioneel en de-escalerend" reageren als de nieuwe Amerikaanse regering met handelsmaatregelen komt. President Donald Trump hekelt het Europese handelsoverschot met de VS al jaren en verklaarde eerder met heffingen te komen zoals ook al tijdens zijn eerste termijn.
Tijdens een debat in de Tweede Kamer zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp) dat tarieven niet in het belang van Europa of de VS zijn. De economieƫn zijn nauw verweven, zei ze. De bewindsvrouw wil snel naar Washington reizen om kennis te maken met haar ambtgenoot daar.
De minister zei dat het "van groot belang" is dat de EU eensgezind blijft optreden. "Samen staan we sterk." Trump heeft aangegeven dat hij onder meer wil dat de EU meer olie en gas uit de VS koopt. Zo niet dan komen er importheffingen, dreigde hij vorige maand nog. Het is dan aan de Europese Commissie om mogelijke tegenmaatregelen te nemen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
1 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
5 uur geleden