Klever: EU zal robuust reageren op handelsmaatregelen VS
DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie zal "robuust, proportioneel en de-escalerend" reageren als de nieuwe Amerikaanse regering met handelsmaatregelen komt. President Donald Trump hekelt het Europese handelsoverschot met de VS al jaren en verklaarde eerder met heffingen te komen zoals ook al tijdens zijn eerste termijn.
Tijdens een debat in de Tweede Kamer zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp) dat tarieven niet in het belang van Europa of de VS zijn. De economieën zijn nauw verweven, zei ze. De bewindsvrouw wil snel naar Washington reizen om kennis te maken met haar ambtgenoot daar.
De minister zei dat het "van groot belang" is dat de EU eensgezind blijft optreden. "Samen staan we sterk." Trump heeft aangegeven dat hij onder meer wil dat de EU meer olie en gas uit de VS koopt. Zo niet dan komen er importheffingen, dreigde hij vorige maand nog. Het is dan aan de Europese Commissie om mogelijke tegenmaatregelen te nemen.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
7 uur geleden