Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever: EU moet reageren als Trump met heffingen komt

Klever: EU moet reageren als Trump met heffingen komt

WARSCHAU (ANP) - De Europese Unie moet reageren als de Amerikaanse president Donald Trump met importheffingen komt op Europese producten, zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel) voor aanvang van een vergadering met Europese collega's in Warschau. "We moeten niet naïef zijn."

Trump heeft inmiddels importheffingen aangekondigd voor Mexico, Canada en China. Hij kondigde ook aan dat de Europese Unie "zeer snel" heffingen kan verwachten. Trump stoort zich al jaren aan het handelsoverschot dat de EU heeft met de Verenigde Staten.

Maar volgens Klever moet de belangrijkste boodschap zijn dat de EU wil samenwerken met de Amerikanen. De houding moet positief zijn, aldus de minister. Het is volgens haar ook belangrijk dat de EU-lidstaten de eenheid bewaren. "We zijn nu verenigd en we zijn van plan dat ook te blijven."

Mercosur

De Europese handelsministers komen voor het eerst samen sinds de beëdiging van Trump. Ook is het de eerste vergadering over het handelsbeleid onder de nieuwe Europese Commissie. Naast de relatie met de Verenigde Staten wordt ook gesproken over Mercosur, het vrijhandelsverdrag met een aantal landen in Zuid-Amerika.

Mercosur "ligt gevoelig in Nederland", zei Klever, "omdat het impact heeft op de landbouwsector." Er zijn veel andere markten waarmee we handel kunnen drijven, voegde ze eraan toe. In de Tweede Kamer zijn eerder moties aangenomen om niet akkoord te gaan met Mercosur.

Het verdrag ligt ook moeilijk in de coalitie. De PVV en BBB hebben zich eerder al tegen Mercosur uitgesproken, terwijl de VVD vindt dat het handelsverdrag zo snel mogelijk moet worden geratificeerd. Het kabinet heeft officieel nog geen standpunt ingenomen.

Meer uit Financieel

VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

12 minuten geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

1 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

2 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

3 uur geleden
Overheid waarschuwt Nederlandse schepen: mijd regio Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.

3 uur geleden
Auto- en motorbranche boekte minder omzet in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.

4 uur geleden
15.000 cruisegangers en 20.000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.

4 uur geleden