Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever: EU moet reageren als Trump met heffingen komt

Klever: EU moet reageren als Trump met heffingen komt

WARSCHAU (ANP) - De Europese Unie moet reageren als de Amerikaanse president Donald Trump met importheffingen komt op Europese producten, zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel) voor aanvang van een vergadering met Europese collega's in Warschau. "We moeten niet naïef zijn."

Trump heeft inmiddels importheffingen aangekondigd voor Mexico, Canada en China. Hij kondigde ook aan dat de Europese Unie "zeer snel" heffingen kan verwachten. Trump stoort zich al jaren aan het handelsoverschot dat de EU heeft met de Verenigde Staten.

Maar volgens Klever moet de belangrijkste boodschap zijn dat de EU wil samenwerken met de Amerikanen. De houding moet positief zijn, aldus de minister. Het is volgens haar ook belangrijk dat de EU-lidstaten de eenheid bewaren. "We zijn nu verenigd en we zijn van plan dat ook te blijven."

Mercosur

De Europese handelsministers komen voor het eerst samen sinds de beëdiging van Trump. Ook is het de eerste vergadering over het handelsbeleid onder de nieuwe Europese Commissie. Naast de relatie met de Verenigde Staten wordt ook gesproken over Mercosur, het vrijhandelsverdrag met een aantal landen in Zuid-Amerika.

Mercosur "ligt gevoelig in Nederland", zei Klever, "omdat het impact heeft op de landbouwsector." Er zijn veel andere markten waarmee we handel kunnen drijven, voegde ze eraan toe. In de Tweede Kamer zijn eerder moties aangenomen om niet akkoord te gaan met Mercosur.

Het verdrag ligt ook moeilijk in de coalitie. De PVV en BBB hebben zich eerder al tegen Mercosur uitgesproken, terwijl de VVD vindt dat het handelsverdrag zo snel mogelijk moet worden geratificeerd. Het kabinet heeft officieel nog geen standpunt ingenomen.

Meer uit Financieel

Kleinere banken verleiden spaarders met hogere depositorente

EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.

5 minuten geleden
Onderzoek: Nederlanders overwegen minder producten VS te kopen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquête onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.

8 minuten geleden
Containervervoerder CMA CGM laat schepen Suezkanaal mijden

MARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.

30 minuten geleden
Onafhankelijk onderzoek naar verstoringen winterweer op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.

50 minuten geleden
Vluchten omgeleid wegens mist op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Meerdere vluchten naar Eindhoven Airport zijn omgeleid wegens slecht zicht. De landingsbaan is door mist niet goed zichtbaar voor aankomende vluchten.

1 uur geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG krijgt vrijdag notering op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) krijgt vrijdag een notering aan de aandelenbeurs in Amsterdam. Daarbij gaat het om een verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten in een zogeheten directe plaatsing. Het gaat dan bijvoorbeeld om pensioenfondsen en andere grote investeringspartijen.

2 uur geleden
Bezit cryptobeleggingen in Nederland explosief gestegen

AMSTERDAM (ANP) - Het bezit van cryptobeleggingen in Nederland is explosief gestegen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens de centrale bank bezaten Nederlandse bedrijven, instellingen en huishoudens eind 2020 nog voor zo'n 81 miljoen euro aan dergelijke beleggingen. In oktober vorig jaar was dit opgelopen tot 1,2 miljard euro.

2 uur geleden