Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klever: EU moet reageren als Trump met heffingen komt

Klever: EU moet reageren als Trump met heffingen komt

WARSCHAU (ANP) - De Europese Unie moet reageren als de Amerikaanse president Donald Trump met importheffingen komt op Europese producten, zei minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel) voor aanvang van een vergadering met Europese collega's in Warschau. "We moeten niet naïef zijn."

Trump heeft inmiddels importheffingen aangekondigd voor Mexico, Canada en China. Hij kondigde ook aan dat de Europese Unie "zeer snel" heffingen kan verwachten. Trump stoort zich al jaren aan het handelsoverschot dat de EU heeft met de Verenigde Staten.

Maar volgens Klever moet de belangrijkste boodschap zijn dat de EU wil samenwerken met de Amerikanen. De houding moet positief zijn, aldus de minister. Het is volgens haar ook belangrijk dat de EU-lidstaten de eenheid bewaren. "We zijn nu verenigd en we zijn van plan dat ook te blijven."

Mercosur

De Europese handelsministers komen voor het eerst samen sinds de beëdiging van Trump. Ook is het de eerste vergadering over het handelsbeleid onder de nieuwe Europese Commissie. Naast de relatie met de Verenigde Staten wordt ook gesproken over Mercosur, het vrijhandelsverdrag met een aantal landen in Zuid-Amerika.

Mercosur "ligt gevoelig in Nederland", zei Klever, "omdat het impact heeft op de landbouwsector." Er zijn veel andere markten waarmee we handel kunnen drijven, voegde ze eraan toe. In de Tweede Kamer zijn eerder moties aangenomen om niet akkoord te gaan met Mercosur.

Het verdrag ligt ook moeilijk in de coalitie. De PVV en BBB hebben zich eerder al tegen Mercosur uitgesproken, terwijl de VVD vindt dat het handelsverdrag zo snel mogelijk moet worden geratificeerd. Het kabinet heeft officieel nog geen standpunt ingenomen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verlaagt groeiverwachting economie om Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.

4 uur geleden
Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

6 uur geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

6 uur geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

7 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

9 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

10 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

11 uur geleden