Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleinzoon Robert Kennedy verliest voorverkiezing Massachusetts

Kleinzoon Robert Kennedy verliest voorverkiezing Massachusetts

BOSTON (ANP/RTR) - Joe Kennedy, kleinzoon van de in 1968 vermoorde Democratische presidentskandidaat Robert F. Kennedy, heeft de Democratische voorverkiezing in de staat Massachusetts verloren van de zittende senator Ed Markey. Die zal zijn zetel verdedigen tegen de Republikeinen in de komende senaatsverkiezingen in de noordoostelijke staat.

Kennedy heeft Markey inmiddels gebeld om hem te feliciteren met de verkiezingswinst. De race tussen de twee Democraten geldt in de Verenigde Staten als een politieke titanenstrijd. Markey verloor nog nooit in zijn politieke carrière een verkiezing en een Kennedy verloor nog nooit in de thuisstaat van de illustere politieke dynastie, schreef The Washington Post onlangs.

Joe Kennedy III (39) geldt als een aanstormend talent binnen de Democratische partij. De telg uit het roemruchte Iers-Amerikaanse geslacht zit momenteel in het Huis van Afgevaardigden, het lagerhuis in het Amerikaanse Congres.

Markey (74), wordt in de VS gezien als een van de vaandeldragers van de klimaatbeweging en heeft het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen een prominente plaats gegeven op zijn politieke agenda. Hij wordt waarschijnlijk herkozen, aangezien Massachusetts van oudsher een Democratisch bolwerk is.

Meer uit Buitenland

Trump erkent dat hij verhit gesprek voerde met Netanyahu

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.

27 minuten geleden
Veel doden bij hotelbrand in New Delhi

NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.

1 uur geleden
Zeker zes doden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.

1 uur geleden
Rutte en NAVO-landen houden eerste NAVO-Oekraïne-raad in Kyiv

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.

3 uur geleden
Zelensky meldt aanvallen op olie en basis Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.

4 uur geleden
Luchthaven Koeweit gesloten na schade door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.

5 uur geleden
Trump steunt rechtse presidentskandidaat in Colombia

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.

9 uur geleden