Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleinzoon Robert Kennedy verliest voorverkiezing Massachusetts

Kleinzoon Robert Kennedy verliest voorverkiezing Massachusetts

BOSTON (ANP/RTR) - Joe Kennedy, kleinzoon van de in 1968 vermoorde Democratische presidentskandidaat Robert F. Kennedy, heeft de Democratische voorverkiezing in de staat Massachusetts verloren van de zittende senator Ed Markey. Die zal zijn zetel verdedigen tegen de Republikeinen in de komende senaatsverkiezingen in de noordoostelijke staat.

Kennedy heeft Markey inmiddels gebeld om hem te feliciteren met de verkiezingswinst. De race tussen de twee Democraten geldt in de Verenigde Staten als een politieke titanenstrijd. Markey verloor nog nooit in zijn politieke carrière een verkiezing en een Kennedy verloor nog nooit in de thuisstaat van de illustere politieke dynastie, schreef The Washington Post onlangs.

Joe Kennedy III (39) geldt als een aanstormend talent binnen de Democratische partij. De telg uit het roemruchte Iers-Amerikaanse geslacht zit momenteel in het Huis van Afgevaardigden, het lagerhuis in het Amerikaanse Congres.

Markey (74), wordt in de VS gezien als een van de vaandeldragers van de klimaatbeweging en heeft het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen een prominente plaats gegeven op zijn politieke agenda. Hij wordt waarschijnlijk herkozen, aangezien Massachusetts van oudsher een Democratisch bolwerk is.

Meer uit Buitenland

Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

1 uur geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

1 uur geleden
EU-commissaris: Syrië nog niet veilig voor gedwongen terugkeer

BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

2 uur geleden
Ook nooit gebruikte aanklacht tegen Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.

2 uur geleden
Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

4 uur geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

7 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

8 uur geleden