Kleinzoon Robert Kennedy verliest voorverkiezing Massachusetts
BOSTON (ANP/RTR) - Joe Kennedy, kleinzoon van de in 1968 vermoorde Democratische presidentskandidaat Robert F. Kennedy, heeft de Democratische voorverkiezing in de staat Massachusetts verloren van de zittende senator Ed Markey. Die zal zijn zetel verdedigen tegen de Republikeinen in de komende senaatsverkiezingen in de noordoostelijke staat.
Kennedy heeft Markey inmiddels gebeld om hem te feliciteren met de verkiezingswinst. De race tussen de twee Democraten geldt in de Verenigde Staten als een politieke titanenstrijd. Markey verloor nog nooit in zijn politieke carrière een verkiezing en een Kennedy verloor nog nooit in de thuisstaat van de illustere politieke dynastie, schreef The Washington Post onlangs.
Joe Kennedy III (39) geldt als een aanstormend talent binnen de Democratische partij. De telg uit het roemruchte Iers-Amerikaanse geslacht zit momenteel in het Huis van Afgevaardigden, het lagerhuis in het Amerikaanse Congres.
Markey (74), wordt in de VS gezien als een van de vaandeldragers van de klimaatbeweging en heeft het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen een prominente plaats gegeven op zijn politieke agenda. Hij wordt waarschijnlijk herkozen, aangezien Massachusetts van oudsher een Democratisch bolwerk is.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
19 minuten geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
21 minuten geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
7 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
7 uur geleden