Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleinzoon Lenny Kuhr zwaargewond, zangeres reist naar Israël

Kleinzoon Lenny Kuhr zwaargewond, zangeres reist naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Ozz, de 19-jarige kleinzoon van zangeres Lenny Kuhr, is zwaargewond geraakt in de strijd in Israël. De tiener vecht als soldaat in het Israëlische leger en is in zijn buik geschoten. Hij is met spoed naar Tel Aviv gebracht, waar hij in het ziekenhuis is geopereerd. Dat heeft haar management bevestigd na berichtgeving van De Telegraaf.

De schietpartij vond plaats in een kibboets in het zuiden van het land, waar Ozz met zijn unit heen werd gestuurd. Zij werden onder vuur genomen door strijders van Hamas. Een aantal unitgenoten van Ozz heeft het niet overleefd.

De situatie met Ozz is nu stabiel. Maar de zangeres reist zaterdag naar Israël om haar twee dochters en haar vier kleinkinderen bij te staan. "Lenny weet wat de risico's zijn, maar haar moederlijke en grootmoederlijke gevoelens zijn te sterk", aldus Rob Frank, haar echtgenoot en manager.

Geen discussie

De zangeres is van plan om twee weken in Israël te blijven. De kleinkinderen van Kuhr zijn 4, 7, 17 en 19. Ozz is de oudste. Haar kleindochter van 17 wordt binnenkort 18 jaar en moet dan ook het leger in.

De zangeres, bekend van hits als De Troubadour en Visite, meldt in een kort bericht op Instagram met klem "geen discussie over politiek te willen. Ik bid voor licht. Het licht dat wij allemaal zijn en dat licht dat moge zegevieren in deze duisternis. Geen woorden alsjeblieft. Alleen een kaars als symbool van liefde, deernis en hoop."

Meer uit Binnenland

Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

40 minuten geleden
Dode vrouw gevonden in Amsterdam, politie gaat uit van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat een overleden vrouw die vrijdagochtend is gevonden in het water aan de Amsteldijk in Amsterdam-Zuid door een misdrijf om het leven is gekomen. Het gaat om een 29-jarige vrouw uit Amsterdam die sinds zondag 4 oktober werd vermist.

2 uur geleden
1,1 miljoen euro aan donaties voor noodlijdend zeehondencentrum

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Pieterburen heeft inmiddels 1,1 miljoen euro aan donaties binnengekregen. Dat zei Sander van Dijk, hoofd educatie van het WEC, vrijdagavond in het EO-radioprogramma Dit is de Dag.

2 uur geleden
Brussel moet met aangescherpte migratievoorstellen komen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie moet van de EU-lidstaten met aangescherpte migratievoorstellen komen, zo willen de EU-regeringsleiders. Die nieuwe voorstellen moeten zorgen voor nog betere bescherming van de Europese buitengrenzen tegen het bewust inzetten van migranten als politiek of geopolitiek drukmiddel, zei premier Rob Jetten na afloop van de tweedaagse EU-top.

2 uur geleden
Duizenden insulinepennen gestolen van groothandel

AMSTERDAM (ANP) - Vorige week zijn er duizenden insulinepennen gestolen van een Nederlandse groothandel, bevestigt een woordvoerder van Novo Nordisk na berichtgeving van het Financieele Dagblad. De maker van de pennen waarschuwt dat ze kunnen worden doorverkocht aan mensen die ze gebruiken tegen overgewicht. Dat kan volgens Novo Nordisk ernstige gezondheidsrisico's met zich meebrengen.

3 uur geleden
Twee genomineerden Joost Zwagerman Essayprijs weg om AI-gebruik

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de vijf genomineerde essays voor de Joost Zwagerman Essayprijs dingen niet meer mee naar de prijs. De jury meldde vrijdag dat een scan met AI-detector Pangram heeft uitgewezen dat de teksten (deels) met behulp van kunstmatige intelligentie tot stand zijn gekomen. De auteurs van deze essays hebben hun inzendingen ingetrokken. Een en ander volgde op een melding van studentenblad Propria Cures.

3 uur geleden
Bouwsector ziet te weinig geld voor goed onderhoud infrastructuur

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.

3 uur geleden