Kleinere stijging coronabesmettingen in Duitsland
BERLIJN (ANP/RTR) - Het aantal coronabesmettingen in Duitsland is het afgelopen etmaal gestegen met 1484 en dat was minder dan een dag eerder. Een persoon overleed aan de gevolgen van de besmetting.
Het Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse evenknie van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), registreerde donderdag met bijna 1900 gevallen nog een fiks sterkere toename van het aantal besmettingen.
Het totaal aantal besmettingen sinds het begin van de pandemie ligt in Duitsland nu op 256.850 en het aantal doden op 9342.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
30 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
5 uur geleden