'Kleinere klas ook goed voor economie'
AMSTERDAM (ANP) - Met een investering van bijna 2 miljard euro in met name kleinere klassen en effectieve begeleiding van beginnende leerkrachten, kan er een ook flinke verbetering van de economie worden behaald. Het effect op de totale waarde aan alle goederen en diensten van ons land, het bruto binnenlands product (bbp), zou op de lange duur op een groei van maximaal bijna 7 miljard euro kunnen neerkomen.
Dat staat in een rapport dat de Universiteit van Amsterdam heeft opgesteld op verzoek van de Algemene Onderwijsbond AOb. Wie goed is opgeleid, verdient en spendeert meestal meer en betaalt ook meer belasting. Kleinere klassen met goede leerkrachten die ook niet snel uitvallen zijn dus beter voor de economie.
Omdat de invoering van een pakket aan betere begeleiding en kleinere klassen echter veel tijd kost en ook ingewikkeld is, is het vooralsnog volgens de onderzoekers voor de kortere termijn realistischer om uit te gaan van 3,5 miljard aan extra economische groei door een dergelijke impuls.
Basisonderwijs
Het grootste deel van de investeringen is nodig voor kleinere klassen in het basisonderwijs. Volgens de AOb staat internationaal wel vast dat een klas van maximaal 21 kinderen de beste omvang is.
De groepsgrootte in het primair onderwijs komt binnenkort aan de orde in de Tweede Kamer. Het gemiddelde is volgens de AOb licht gedaald naar 22,6 kind per klas, maar "nog steeds zit een derde van de leerlingen in het basisonderwijs in een klas van meer dan 25 kinderen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
7 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
14 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
14 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
14 uur geleden