Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleinere groei aantal coronadoden in Italië

Kleinere groei aantal coronadoden in Italië

ROME (ANP/RTR) - Het aantal doden door het coronavirus in Italië is de afgelopen 24 uur met 727 gegroeid naar 13.155. Dat liet het agentschap voor burgerbescherming woensdag weten. De stijging is kleiner dan dinsdag toen 837 nieuwe sterfgevallen werden gemeld.

Het aantal nieuwe besmettingen nam toe met 4782 naar 110.574. Dat was weer meer dan dinsdag. In Lombardije, de grootste brandhaard in Italië, groeide zowel het aantal doden als besmettingen weer sneller waarmee de afvlakkende trend werd gebroken.

Het agentschap meldde ook dat tot woensdag 16.847 mensen volledig zijn genezen van de besmetting. Er werden 12 nieuwe patiënten opgenomen op intensive care, waar woensdag bij elkaar 4035 mensen werden behandeld.

Italië heeft de meeste doden door het virus van alle landen in de wereld. Het hoogste aantal doden in een dag, 919, werd afgelopen vrijdag gemeld.

Meer uit Buitenland

WSJ: VS willen coalitie voor escorteren schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Iran arresteert 500 mensen om doorspelen informatie aan vijanden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.

2 uur geleden
Israël: grensovergang Rafah heropent woensdag met beperkingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.

4 uur geleden
Gewonden bij raketaanval op vliegveld Bagdad

BAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.

4 uur geleden
Netanyahu reageert met video op Iraanse geruchten over zijn dood

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.

5 uur geleden
Tienduizenden Hongaren bezoeken verkiezingsmarsen Orbán en Magyar

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.

6 uur geleden
Ngo: ruim 3000 doden in Iran, grotendeels burgers, door oorlog

TEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.

7 uur geleden