
Kleinere groei aantal coronadoden in Italië
ROME (ANP/RTR) - Het aantal doden door het coronavirus in Italië is de afgelopen 24 uur met 727 gegroeid naar 13.155. Dat liet het agentschap voor burgerbescherming woensdag weten. De stijging is kleiner dan dinsdag toen 837 nieuwe sterfgevallen werden gemeld.
Het aantal nieuwe besmettingen nam toe met 4782 naar 110.574. Dat was weer meer dan dinsdag. In Lombardije, de grootste brandhaard in Italië, groeide zowel het aantal doden als besmettingen weer sneller waarmee de afvlakkende trend werd gebroken.
Het agentschap meldde ook dat tot woensdag 16.847 mensen volledig zijn genezen van de besmetting. Er werden 12 nieuwe patiënten opgenomen op intensive care, waar woensdag bij elkaar 4035 mensen werden behandeld.
Italië heeft de meeste doden door het virus van alle landen in de wereld. Het hoogste aantal doden in een dag, 919, werd afgelopen vrijdag gemeld.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.
3 uur geledenLIMA (ANP) - Peruaanse paleontologen hebben woensdag het twaalf miljoen jaar oude fossiel van een prehistorische bruinvis onthuld, gevonden nabij de Pacifische kust van het Zuid-Amerikaanse land. Het 3,5 meter lange fossiel werd in juli gevonden door de Peruaanse paleontoloog Mario Urbina in de Ocucaje-woestijn, zo'n 350 kilometer ten zuiden van hoofdstad Lima.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse talkshow 'Jimmy Kimmel Live!' wordt voor onbepaalde tijd stopgezet wegens uitspraken van de host Jimmy Kimmel over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk. Dat maakte Nexstar Media Group woensdag (lokale tijd) bekend. De talkshow wordt 's avonds laat uitgezonden op ABC. Een woordvoerder van de zender bevestigt dat de talkshow wordt stopgezet.
6 uur geledenTRIPOLI/GENÈVE (ANP) - Meer dan honderd migranten zijn verdronken of vermist na twee ongevallen met boten afgelopen weekend voor de kust van Libië. Dat melden de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) en het VN-vluchtelingencommissariaat (UNHCR).
7 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.
9 uur geleden