Kleinere banken maken zich zorgen over hoge kosten Geldmaat
AMSTERDAM (ANP) - Kleinere banken maken zich zorgen over de hoge kosten van Geldmaat, het gezamenlijke netwerk van gele pinautomaten van Rabobank, ING en ABN AMRO. Dat bevestigen Van Lanschot, Knab, Volksbank en Triodos na een artikel in Het Financieele Dagblad (FD). Geldmaat kwam bijna een jaar geleden op de markt met het doel om de kosten voor pinnen omlaag te brengen.
Van Lanschot merkt dat de kosten een stuk hoger liggen dan in de oude situatie, toen Geldmaat nog niet bestond. De bank maakt zich daarom zorgen over de toekomst, als Geldmaat straks de enige pinautomaat is. Van Lanschot is nog niet van plan een zaak te beginnen. De bank sluit in dit stadium een procedure bij bijvoorbeeld de Mededingingsautoriteit uit.
Onlinebank Knab doet momenteel onderzoek naar de hoge kosten van Geldmaat. De bank probeert erachter te komen hoeveel hoger de tarieven nu zijn vergeleken met de oude situatie. Voorheen maakte Knab aparte afspraken met de bank van wie de geldautomaten waren.
Volksbank
Volksbank, met bankmerken zoals SNS en ASN Bank, maakt zich ook zorgen over de hoge kosten van Geldmaat. De bank maakt gebruik van het gezamenlijke pinnetwerk maar heeft geen betalingsafspraken met Geldmaat. Volksbank koos voor het betalen van een vergoeding volgens het nationale standaardtarief voor geldopnames.
Triodos ziet eveneens dat de kosten stijgen vanwege Geldmaat. Daarnaast is de kostenopbouw van het pinnetwerk niet helder, aldus Triodos.
Meer uit Financieel
OSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft per 1 januari een einde gemaakt aan zijn jarenlange belastingvrijstelling op voorbehoedsmiddelen, in een nieuwe poging om het dalende geboortecijfer in het Aziatische land aan te jagen. Condooms en anticonceptiepillen worden voortaan belast met een btw-tarief van 13 procent, het standaardtarief voor de meeste consumentengoederen.
5 uur geleden