Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleinere banken maken zich zorgen over hoge kosten Geldmaat

Kleinere banken maken zich zorgen over hoge kosten Geldmaat

AMSTERDAM (ANP) - Kleinere banken maken zich zorgen over de hoge kosten van Geldmaat, het gezamenlijke netwerk van gele pinautomaten van Rabobank, ING en ABN AMRO. Dat bevestigen Van Lanschot, Knab, Volksbank en Triodos na een artikel in Het Financieele Dagblad (FD). Geldmaat kwam bijna een jaar geleden op de markt met het doel om de kosten voor pinnen omlaag te brengen.

Van Lanschot merkt dat de kosten een stuk hoger liggen dan in de oude situatie, toen Geldmaat nog niet bestond. De bank maakt zich daarom zorgen over de toekomst, als Geldmaat straks de enige pinautomaat is. Van Lanschot is nog niet van plan een zaak te beginnen. De bank sluit in dit stadium een procedure bij bijvoorbeeld de Mededingingsautoriteit uit.

Onlinebank Knab doet momenteel onderzoek naar de hoge kosten van Geldmaat. De bank probeert erachter te komen hoeveel hoger de tarieven nu zijn vergeleken met de oude situatie. Voorheen maakte Knab aparte afspraken met de bank van wie de geldautomaten waren.

Volksbank

Volksbank, met bankmerken zoals SNS en ASN Bank, maakt zich ook zorgen over de hoge kosten van Geldmaat. De bank maakt gebruik van het gezamenlijke pinnetwerk maar heeft geen betalingsafspraken met Geldmaat. Volksbank koos voor het betalen van een vergoeding volgens het nationale standaardtarief voor geldopnames.

Triodos ziet eveneens dat de kosten stijgen vanwege Geldmaat. Daarnaast is de kostenopbouw van het pinnetwerk niet helder, aldus Triodos.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

2 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

3 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

5 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

8 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

22 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden