Kleiner aantal pinbetalingen op Black Friday dan jaar geleden
DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben op Black Friday minder vaak gepind aan de winkelkassa dan vorig jaar. Dat meldt de Betaalvereniging Nederland. Het aantal pintransacties bedroeg bijna 19 miljoen, een daling van 5 procent in vergelijking met Black Friday een jaar terug. Dat cijfer ligt ook 5 procent lager dan het aantal pinbetalingen op een gewone vrijdag in oktober, aldus de Betaalvereniging.
Het totaalbedrag dat met die pinbetalingen was gemoeid op Black Friday viel ook lager uit dan vorig jaar, op bijna 560 miljoen euro. Dat is een afname van 10 procent vergeleken met Black Friday in 2023. In vergelijking met een gewone vrijdag viel dat bedrag dan wel weer 10 procent hoger uit. Er werd dus voor grotere bedragen gepind dan normaal.
Ook over de periode van zaterdag tot en met Black Friday werd minder vaak gepind dan in een normale week. Hier ging het in totaal om 108,3 miljoen pintransacties, wat 5 procent minder is dan in een normale oktoberweek. Wel werd meer gespendeerd, want het totaalbedrag waarvoor werd gepind steeg in die periode met 5 procent tot ruim 2,9 miljard euro ten opzichte van een gewone week.
Salaris
De Betaalvereniging wijst er wel op dat rond Black Friday vorig jaar veel mensen hun salaris ontvingen, waardoor er dan vaker betalingen met pin zijn dan in de rest van de maand. Dat kan dit jaar ook een impact hebben gehad op de pinbetalingen.
Eerder werd al bekend dat via onlinebetaalsysteem iDEAL vooral meer werd uitgegeven in de week voorafgaand aan Black Friday. Op het koopjesfestijn zelf vielen de betalingen via iDEAL lager uit dan vorig jaar.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - Ryanair heeft een boete van ongeveer 255 miljoen euro gekregen van de Italiaanse mededingingsautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij misbruik gemaakt van haar dominante positie in de reismarkt. Ryanair zou het reisbureaus moeilijker hebben gemaakt om Ryanair-vluchten aan te bieden in combinatie met vluchten van andere luchtvaartmaatschappijen of andere diensten.
21 minuten geledenREDWOOD CITY (ANP/BLOOMBERG) - De aandeelhouders van computerspellenbedrijf Electronic Arts (EA), bekend van games als EA Sports FC en The Sims, hebben ingestemd met de overname van 55 miljard dollar door een groep investeerders. Door die overname verdwijnt EA van de aandelenbeurs in New York.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een opvallende winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen met een koerssprong van 7 procent. De Deense farmaceut heeft goedkeuring gekregen van de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA om zijn succesvolle afslankmiddel Wegovy in pilversie te gaan verkopen in de Verenigde Staten. Novo Nordisk wil begin januari beginnen met de verkoop van de afslankpillen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Deense farmaceut Novo Nordisk heeft in de Verenigde Staten goedkeuring gekregen om een pilversie van zijn succesvolle obesitasinjectie Wegovy op de markt te brengen. "Met de goedkeuring van de Wegovy-pil vandaag krijgen patiƫnten een handige, dagelijkse pil die hen kan helpen net zoveel gewicht te verliezen als de oorspronkelijke Wegovy-injectie", stelt topman Mike Doustdar.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Kweekvleesbedrijf Mosa Meat heeft nog eens 15 miljoen euro opgehaald bij investeerders. Waar branchegenoot Meatable moet stoppen om geldproblemen, lukt het Mosa Meat dus wel nieuwe financiering te vinden. Eerder werd al 40 miljoen euro opgehaald en er was een crowdfundingcampagne, waarmee in de afgelopen twee jaar in totaal 58 miljoen euro is binnengebracht.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in november voor de vijfde maand op rij gestegen. Volgens de Europese autobrancheorganisatie ACEA steeg de verkoop met 2,1 procent in vergelijking met een jaar eerder, tot 887.491 nieuwe auto's.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Crisp verwacht deze maand voor het eerst winst te maken, wanneer wordt gecorrigeerd voor onder meer belastingen. Volgens de in 2018 opgezette boodschappenapp is die mijlpaal het resultaat van structurele verbeteringen in voorafgaande jaren.
3 uur geleden