Kleiner aantal pinbetalingen op Black Friday dan jaar geleden
DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben op Black Friday minder vaak gepind aan de winkelkassa dan vorig jaar. Dat meldt de Betaalvereniging Nederland. Het aantal pintransacties bedroeg bijna 19 miljoen, een daling van 5 procent in vergelijking met Black Friday een jaar terug. Dat cijfer ligt ook 5 procent lager dan het aantal pinbetalingen op een gewone vrijdag in oktober, aldus de Betaalvereniging.
Het totaalbedrag dat met die pinbetalingen was gemoeid op Black Friday viel ook lager uit dan vorig jaar, op bijna 560 miljoen euro. Dat is een afname van 10 procent vergeleken met Black Friday in 2023. In vergelijking met een gewone vrijdag viel dat bedrag dan wel weer 10 procent hoger uit. Er werd dus voor grotere bedragen gepind dan normaal.
Ook over de periode van zaterdag tot en met Black Friday werd minder vaak gepind dan in een normale week. Hier ging het in totaal om 108,3 miljoen pintransacties, wat 5 procent minder is dan in een normale oktoberweek. Wel werd meer gespendeerd, want het totaalbedrag waarvoor werd gepind steeg in die periode met 5 procent tot ruim 2,9 miljard euro ten opzichte van een gewone week.
Salaris
De Betaalvereniging wijst er wel op dat rond Black Friday vorig jaar veel mensen hun salaris ontvingen, waardoor er dan vaker betalingen met pin zijn dan in de rest van de maand. Dat kan dit jaar ook een impact hebben gehad op de pinbetalingen.
Eerder werd al bekend dat via onlinebetaalsysteem iDEAL vooral meer werd uitgegeven in de week voorafgaand aan Black Friday. Op het koopjesfestijn zelf vielen de betalingen via iDEAL lager uit dan vorig jaar.
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit heeft 26 sportscholen in Duitsland en Oostenrijk gekocht voor in totaal 26 miljoen euro in contanten. Het bedrijf zet daarmee de uitbreiding van het aantal vestigingen voort.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland betaalt de hoogste rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar sinds 2009. Dat komt doordat investeerders een hogere vergoeding, oftewel rente, eisen vanwege de hardnekkige inflatie en toegenomen politieke onzekerheid in het land.
52 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is niet vanzelfsprekend dat de economische groei in Nederland van de afgelopen jaren blijft doorzetten, waarschuwen economen van ING in een nieuw rapport. De arbeid, ruimte, infrastructuur en investeringen die nodig zijn om het groeimodel verder uit te bouwen, staan volgens hen onder druk.
54 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Iranoorlog stuwt de wereldwijde vraag naar steenkool. Dat signaleert het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil een verbod op de Ray-Ban-camerabril van Meta. De bril kan te makkelijk mensen stiekem filmen en is daarmee een "gevaar voor de privacy", stelt de bond. Een dergelijk verbod zou er in Europees verband moeten komen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juli met 9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is de grootste productiegroei in vier jaar. In juni zwakte de productiegroei nog af tot 5 procent, na een groei van 7 procent in mei.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in het eerste halfjaar voor 13 miljard euro naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Dat is een kwart minder dan in dezelfde periode van 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Lidstaten van de Europese Unie hebben al een tijdlang te maken met Amerikaanse importheffingen die onder president Donald Trump zijn ingevoerd.
2 uur geleden