Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kleine winsten voor Wall Street

Kleine winsten voor Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag licht hoger gesloten. De aandacht op Wall Street bleef uitgaan naar de verdere ontwikkelingen in de Chinees-Amerikaanse handelsstrijd. Berichten dat beide landen elkaar toch naderen op het handelsvlak zorgden echter niet voor een uitgelaten sfeer. Ook de ontwikkelingen rond de impeachment van president Donald Trump werden in de gaten gehouden

De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent in de plus op 27.677,79 punten. De S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 3117,43 punten en schermenbeurs Nasdaq ging een fractie omhoog tot 8570,70 punten.

Een opmerking van president Donald Trump dat hij NAVO-lidstaten die niet genoeg bijdragen aan het militair verbond op handelsvlak wil aanpakken, leverde weer handelszorgen op. Dat zou betekenen dat de Verenigde Staten een handelsoorlog ontketent met landen als Duitsland, Frankrijk en Nederland.

Olie

De aandacht gaat ook uit naar de vergadering van de OPEC in Wenen die donderdag en vrijdag wordt gehouden. Het oliekartel en zijn bondgenoten waaronder Rusland overwegen naar verluidt verdere productiebeperkingen om daarmee de olieprijzen te stutten. Er zou gesproken worden over een productieverlaging met meer dan 400.000 vaten per dag. De olieprijzen zaten in de lift.

Een vat Amerikaanse olie was onveranderd in prijs op 58,42 dollar. De prijs van Brentolie klom 0,5 procent tot 63,30 dollar per vat.

Tiffany

Juweliersketen Tiffany, die voor meer dan 16 miljard dollar overgenomen wordt door het Franse LVMH, werd 0,1 procent lager gezet na tegenvallende kwartaalcijfers. Supermarktconcern Kroger verhoogde de omzet en de winst, maar verloor desondanks 3 procent. Ook juweliersonderneming Signet, de verkoper van vrouwenmode J. Jill, budgetwinkelketen Dollar General en Brown-Forman, het moederbedrijf van whiskey-merk Jack Daniel's, kwamen met cijfers.

Biotechnoloog Sage Therapeutics kelderde bijna 60 procent. De resultaten van patiënttesten met een experimenteel middel tegen zware depressies waren niet zoals verwacht.

De euro noteerde op 1,1108 dollar tegen 1,1103 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

OpenAI: medewerkers ontslagen om onzorgvuldige omgang informatie

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.

2 uur geleden
Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

6 uur geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

7 uur geleden
Euronext-topman: kabinetsplannen ontmoedigen kleine beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De kabinetsplannen om kleine beleggers zwaarder te belasten, botsen met de Europese ambitie om juist meer mensen aan het beleggen te krijgen, vindt René van Vlerken, topman van beursuitbater Euronext. Dat is het bedrijf achter onder meer de Amsterdamse beurs.

7 uur geleden
Handelschef: EU wil gecoördineerde aanpak met VS over dieselprijs

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer gesproken over de krappe dieselvoorraden en hoge prijzen. Daarbij gaf hij aan dat Europa streeft naar een gecoördineerde aanpak om de prijzen te verlagen.

8 uur geleden
Hans Anders schort verkoop Meta-bril op om 'publieke discussie'

GORINCHEM (ANP) - Hans Anders heeft de verkoop van de AI- en camerabril van Meta voor onbepaalde tijd opgeschort, bevestigt een woordvoerder van de optiekketen na berichtgeving door het AD. Aanleiding is de "publieke en politieke discussie over slimme brillen" en "de vragen die daarbij spelen over de voorwaarden waaronder deze technologie kan worden gebruikt".

9 uur geleden
Sleijpen: economische impact klimaatverandering niet te ontkennen

FRANKFURT (ANP) - Het is niet langer mogelijk om de economische impact van klimaatverandering te ontkennen, zei president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) tijdens een toespraak in Frankfurt. "We zien het, we voelen het, we kunnen het meten. Dat heeft niets met ideologie te maken, dat is de realiteit."

10 uur geleden